SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Objav obrovského vodného telesa v blízkosti čiernej diery

1

Vedci urobili zaujímavý objav obrovskej vodnej plochy v blízkosti čiernej diery vzdialenej 12 miliárd svetelných rokov. Táto vodná plocha obsahuje 140 biliónov krát väčšie množstvo vody, ako sa nachádza vo všetkých pozemských oceánoch.

Aj keď hľadanie mimozemského života často vedie k výsledkom typu "trafím alebo nie", toto zistenie je významné, hoci sa netýka žiadnych zelených mimozemšťanov. Dva tímy astronómov našli doteraz najväčšiu zásobáreň vody, ktorá sa nachádza v čiernej diere známej ako kvazar. Tento výnimočný kvazar je obklopený vysoko svietivým oblakom plynu a prachu.

Podľa vedca z NASA Matta Bradforda tento objav dokazuje, že voda je rozšírená v celom vesmíre, dokonca aj v jeho ranom štádiu. Vedcom sa tento prelomový objav podaril pri skúmaní čiernej diery, ktorá je 20 miliárd krát hmotnejšia ako Slnko a produkuje viac energie ako tisíc biliónov Slncí.  

Zdroj: supercarblondie.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Dieragenius reakcia na: Objav obrovského vodného telesa v blízkosti čiernej diery

9.4.2024 05:04
Pripomina mi to,ako kedysi,ked nebola este televizia,radio atd.. Poveceroch sa pilo a rozmnožovalo a rozpravali sa rozpravky...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať