SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Vesmírny tanker bude dopĺňať palivo do satelitov

0

Americké vesmírne sily vyvíjajú malý vesmírny tanker na dopĺňanie paliva do satelitov s cieľom predĺžiť ich životnosť namiesto ich vyradenia z prevádzky. V súčasnosti je na obežnej dráhe viac ako 9700 satelitov, a keď im dôjde palivo, stanú sa vesmírnym odpadom. Na riešenie tohto problému získala spoločnosť Astroscale U.S. od USSF (United States Space Force) 25,5 milióna dolárov na vytvorenie riešenia na dopĺňanie paliva.

Astroscale U.S. poveril Juhozápadný výskumný inštitút (Southwest Research Institute – SwRI), aby postavil vlastný satelit, na ktorý Astroscale namontuje svoje prístroje. Vznikne tak systém tankovania s názvom Astroscale Prototype Servicer for Refueling (APS-R).

Počas nasledujúcich 16 mesiacov SwRI skonštruuje satelit na prepravu paliva, ktorý bude mať rozmery 61 × 71 × 114 centimetrov a jeho hmotnosť by mala byť 198 kilogramov. Systém sa dostane na geostacionárnu obežnú dráhu a bude prepravovať hydrazín na doplnenie paliva do satelitov s kompatibilnými portmi. Tento prístup poskytuje flexibilnú alternatívu na predĺženie životnosti satelitov.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať