NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Odteraz už môžete používať WhatsApp na inom zariadení, aj keď je primárny smartfón offline. Tu je návod

1

WhatsApp vlastnený Facebookom zavádza funkciu, ktorá používateľom umožní prepojiť ich účet so sekundárnymi zariadeniami a pokračovať v odosielaní a prijímaní správ bez toho, aby ich primárny smartfón musel byť online. Funkcia sa oficiálne zavádza pre všetkých používateľov WhatsApp v najnovšej aktualizácii aplikácie pre Android aj iOS. Predtým sa používatelia museli uistiť, že ich smartfón je stále pripojený k internetu, aby mohli viesť konverzáciu v prepojenom webovom prehliadači na desktope. Keď chcete povoliť túto funkciu vo svojom smartfóne, musíte sa prihlásiť do funkcie označenej ako Beta.

Po jej povolení sa zruší prepojenie so všetkými zariadeniami pred opätovným prepojením s novým zariadením. Po prepojení sa aplikácia správa takmer rovnako, ibaže budete môcť četovať bez ohľadu na to, či je váš hlavný smartfón online, alebo nie. Prepojené zariadenia budú schopné prijímať a odosielať správy až 14 dní po tom, čo bude váš hlavný smartfón odpojený od internetu. Môže to byť užitočné, ak ste sa ocitli v situácii, keď dočasne nedisponujete svojím smartfónom a potrebujete zostať v kontakte s ľuďmi prostredníctvom aplikácie WhatsApp, alebo ak sa vám vybije batéria v smartfóne, ale ste v blízkosti prepojeného počítača.

Žiaľ, v systéme iOS existuje obmedzenie, ktoré neumožňuje vymazávať správy alebo vlákna konverzácií z prepojeného zariadenia. Ďalším obmedzením je, že stále nemôžete prepojiť tablet alebo druhý smartfón. Vďaka tejto novej možnosti môžete teraz používať aplikáciu WhatsApp súčasne na telefóne a až na štyroch ďalších zariadeniach, ktoré nie sú telefónmi, aj keď sa vám vybije batéria smartfónu. Každé sprievodné zariadenie sa bude pripájať k službe WhatsApp nezávisle, pričom si zachová rovnakú úroveň súkromia a zabezpečenia vďaka end-to-end šifrovaniu.

Ak chcete túto funkciu vyskúšať v systéme Android, aktualizujte si najnovšiu verziu aplikácie WhatsApp a ťuknite na ponuku s tromi bodkami v pravom hornom rohu. Potom klepnite na položky Prepojené zariadenia a Beta verzia pre viaceré zariadenia. Kliknutím na položku JOIN BETA túto funkciu aktivujte. V prípade iPhonu prejdite do Nastavení aplikácie WhatsApp a klepnite na položku Prepojené zariadenia. Potom klepnite na Multi-Device Beta a Join Beta a aktivujte túto funkciu.

Zdroj: thenewsminute.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Vďaka za článok. Nevedela som. reakcia na: Odteraz už môžete používať WhatsApp na inom zariadení, aj keď je primárny smartfón offline. Tu je návod

13.11.2021 17:11
Vďaka za článok. Nevedela som.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať