SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Oppo má vlastný koncept rolovateľného smartfónu

0

Na prvý pohľad vyzerá Oppo X 2021 ako bežný smartfón, ibaže je hrubší a ťažší. Na zadnej strane je niečo, čo by ste mohli považovať za dizajnový prvok z kovu, a modul fotoaparátu je dlhý a obdĺžnikový, ale má okolo seba štýlové kovové zvýraznenie v tvare trojuholníka. Aj po zapnutí pripomína bežný telefón s Androidom.  Ľahké potiahnutie alebo dvojité kliknutie na tlačidlo napájania je výzva pre displej, aby sa zväčšil zo 6,7-palcového na 7,4-palcový vo veľkosti tabletu.

Mäkké vrčanie skrytých motorov je jediný znak toho, že sa niečo deje. Všetko na obrazovke sa takisto rozširuje a dokonale zapadá do nového priestoru, ktorý je k dispozícii. Oppo tvrdí, že obrazovka telefónu zvládne okolo 100 000 zrolovaní (teoreticky to stačí zhruba na päť a pol roka používania, ak ho otvárate a zatvárate 50-krát denne), ale zatiaľ je to len koncepčný telefón s problémami, ktoré treba ešte vyriešiť.

Smartfón používa pružný plastový panel OLED, ktorý sa úhľadne vykotúľa dovnútra valcového komponentu. O jeho pohyb sa starajú dva motory, ktoré sú očiam skryté, možno však počuť, ako pracujú. Azda sa pýtate, ako motory ovplyvnia výdrž batérie. Oppo však ponúka mnoho nabíjacích doplnkov vrátane rýchlej 125 W nabíjačky, 50 W mininabíjačky a 65 W rýchlej bezdrôtovej nabíjačky. Tou 125-wattovou sa telefón úplne nabije iba za 20 minút.

Je vybavený rozhraním ColourOS od spoločnosti Oppo, ale bude musieť pracovať so systémom Android, aby pri zväčšovaní fungovali všetky druhy aplikácií. V koncepčnom telefóne nie je biometrické zabezpečenie, pridať bude treba aj prednú kameru alebo kolískový ovládač hlasitosti. Oppo X 2021 nateraz nemá určený dátum uvedenia na trh. 

Zdroj: thehindubusinessline.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať