SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Philips 279C9 Moda / Partner pre váš notebook

0

Novinka z produktového radu Moda prichádza už tradične s neopozeraným dizajnom a vysokou kvalitou obrazu, cielenou predovšetkým na používateľov, ktorí potrebujú produkovať presné výstupy.

Monitor s uhlopriečkou 27" využíva panel IPS s rozlíšením 4K (3840 × 2160 bodov). Ten je zasadený v tenkom rámčeku s rovnakou šírkou po stranách aj hore a dole. Monitor stojí na zaujímavom celokovovom podstavci, ktorého zá­kladňa je štvorcová a vnútri je zasadený kruhový držiak s vykrojeným stredom, kde je upevnená konzola držiaka. Ten umožňuje nastavenie výšky, sklonu aj otáčania. Celá zostava držiaka má pomerne veľký odpor, ale zase bez problémov drží monitor stabilne v akejkoľvek polohe. Výrobca uvádza certifikáciu panela Display HDR 400, čo je však iba základná certifikácia a neznamená skutočnú schopnosť HDR. Nevyžaduje ani žiadne schopnosti lokálneho stmievania podsvietenia a nevytvára ani žiadne požiadavky na pokrytie farieb. Čo Display HDR 400 zabezpečí, je pozeranie obsahu HDR so správnym farebným podaním, aj keď nedosiahnete obraz s vysokým dynamickým rozsahom. Na to jednoducho maximálna úroveň podsvietenia na úrovni 400 nitov nestačí.

Monitor má však iné prednosti. Jedna z veľmi zaujímavých je najmä USB-C s podporou PD s výkonom až 65 W a štvorportovým rozbočovačom USB-A. Monitor vďaka tomu môžete použiť ako plnohodnotnú dokovaciu stanicu k notebooku aj s periférnymi zariadeniami, ako je klávesnica, myš, externé úložisko a tlačiareň. Navyše odpadá potreba pripájania napájacieho adaptéra, keďže notebook bude priamo napájaný z monitora. Skrátka si donesiete svoj notebook, pripojíte kábel USB-C a môžete hneď pracovať. Doma môžete mať rovnakú zostavu alebo využiť iba napájací adaptér, ktorý nemusíte prenášať. Toto riešenie určite oceníte, ak takýmto spôsobom potrebujete prenášať svoj notebook. Prácu na 27" uhlopriečke a navyše v 4K rozlíšení vám neponúkne žiadny displej notebooku. Okrem USB-C tu však nájdete aj dvojicu HDMI a DisplayPort, takže konektivita je viac než dostatočná.

Vo výbave nechýba ani technológia AMD Freesync, ktorá pracuje bez rozoznateľného vstupného oneskorenia, takže aj keď monitor nie je zameraný na hráčov, ani v tejto role nesklame. Nastaviteľná je aj reakcia panela v troch úrovniach, pričom najlepšie sa osvedčilo najnižšie nastavenie, ktoré pracovalo bez rušivých artefaktov. Merania ukázali síce dobré podanie farieb, ale farebný gamut siaha iba mierne cez rozsah farebného priestoru sRGB s pokrytím 109 %. To znamená, že na prácu s náročnejšími úpravami farieb sa príliš nehodí. Na druhej strane poskytuje vysokú ostrosť a výborné pozorovacie uhly. Pochopiteľne, treba počítať s tým, že pri uhlopriečke 27" sa dostávate v 4K rozlíšení už na pixelovú hustotu 163 px/palec, čo je pomerne veľa, a škálovanie si musíte nastaviť aspoň na 125 %. Ak teda hľadáte 4K monitor predovšetkým preto, aby ste napríklad pri tvorbe videa alebo grafiky dosiahli veľkú pracovnú plochu s množstvom nástrojov, je lepšie voliť väčšiu uhlopriečku 32" alebo 40". Na bežnú prácu je však model Philips 279C9 Moda rozhodne vhodný. Ponúkne kvalitný obraz, pekný dizajn a bohatú konektorovú výbavu. Výborným doplnkom bude hlavne k vášmu notebooku.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Obraz, 4K rozlíšenie, USB hub, USB-C 65 W, dizajn, konektivita
- Menší farebný gamut

PARAMETRE:

• Displej: 27", rozlíšenie: 3840 × 2160 bodov, pomer strán: 16:9, technológia panela: IPS antireflexný, obnovovacia frekvencia: 60 Hz, latencia: 5 ms, kontrast: 1300:1 (statický), jas: 400 nitov, dynamický, pripojenie: 1× DisplayPort 1,4, 2× HDMI 2.0, 3,5 mm výstup jack na slúchadlá, 4× USB 3.0 USB hub, 1× USB-C s podporou PD 65 W, uchytenie VESA 100×100, rozmery so stojanom: 612 × 527 × 218 mm (v × š × h), hmotnosť: 5,85 kg

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať