Sencor SMP ATV1 / Multimédiá na dosah

2

Multimediálne centrá prešli pomerne dlhou cestou od špičkových zariadení až po lacné domáce prehrávače. Z toho druhého súdka je aj testovaný prehrávač Sencor SMP ATV1. Ide o multime­diálny a streamovací prehrávač postavený na procesore ARM Amlogic S905X, pracujúcom na frekvencii 1,5 GHz. Zariadenie funguje pod operačným systémom Android 9 Pie, využíva 2 GB RAM a vstavané 16 GB úložisko. To sa dá rozšíriť pomocou karty microSD alebo USB disku. To, že ide o lacné zariadenie, však neznamená, že by nemalo čo ponúknuť.

Vďaka OS Android máte k dispozícii pomerne širokú ponuku rôznych multimediálnych prehrávačov, ale aj webových streamovacích služieb ako YouTube, Vimeo, HBO Go alebo Spotify. K dispozícii je aj webový prehliadač. Na prehrávanie vašich multimediálnych súborov asi najlepšie poslúži predinštalované multimediálne centrum Kodi. Vďaka nemu zvládnete prehrávanie širokého spektra formátov videa, hudby alebo obrázkov. Prehrávač spolupracuje so službami Apple Air Play aj Google Chromecast.

Vaše multimediálne súbory môžete prehrávať z karty microSD, USB disku, ale aj zo sieťového úložiska. Prehrávač je vybavený eternetom, Wi-Fi aj pripojením bluetooth. Vďaka tej poslednej technológii si môžete pripojiť bezdrôtové slúchadlá, reproduktor, ale aj klávesnicu alebo myš, keby ste chceli častejšie používať webový prehliadač. Diaľkový ovládač je minimalistický, má iba niekoľko tlačidiel, je však rádiový, takže prehrávač môžete mať pokojne umiestnený za televízorom. Umožňuje aj hlasové vyhľadávanie, takže ak si v YouTube alebo Spotify chcete vyhľadať svojho obľúbeného interpreta, skladbu alebo nejaké tematické video, stačí povedať kľúčové slová a o chvíľu vám prehrávač poskytne výsledky. Na vyhľadávanie sa používa engine od Googlu, takže výsledky sú pomerne presné, a ak viete, čo hľadáte, určite to nájdete. Je to veľmi užitočná funkcia.

Prostredie prehrávača funguje dobre a v rámci možností aj dostatočne rýchlo. Výstup HDMI zvláda maximálne rozlíšenie 2160p60, a tak si bez problémov pozriete videá v 4K rozlíšení. Prehrávač podporuje v podstate všetky relevantné formáty. Kvalita videa je výborná, rovnako aj kvalita zvuku. Pri testovaní prehrávač bez problémov zvládal prehrávanie 4K videa v kodekoch H.264 aj H.265/HEVC, trocha sa zapotil iba pri prehrávaní 100 Mpx fotiek z fotoaparátu Fujifilm GFX100S. Snímky majú v JPEG okolo 25 MB, takže ich načítanie chvíľu trvalo, nakoniec však boli zobrazené korektne.


Prehrávač určite poteší tvorcov obsahu alebo zberateľov videozáznamov, ktorým poskytne kvalitné prehrávanie obsahu až do 4K rozlíšenia. Na rodinných párty sa zase môžete pochváliť videom alebo fotkami z dovolenkových dobrodružstiev. Sklamaní môžu byť milovníci Netflixu, ten tu totiž nenájdete. No v tom problém nevidím, v ponuke ho dnes má väčšina moderných televízorov.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, podpora 4K, možnosti prehrávania z USB aj siete, konektivita, rádiový diaľkový ovládač, jednoduché ovládanie
- Bez podpory Netflixu

PARAMETRE:

• Procesor: Amlogic S905X / Quad-Core Cortex-A53, flash eMMC 16 GB, pamäť 2 GB RAM, grafika Mali 450, čítačka kariet microSD, konektivita 2× USB 2.0, HDMI 2.0, eternet 10/100 Mb/s, Wi-Fi 5, bluetooth 4.2, max. rozlíšenie 4K 60p, dekódovanie: HD MPEG1/2/4, H.265/HEVC, HD AVC/VC-1, RM/RMVB, Xvid, RealVideo 8/9/1, podporované súborové systémy NTFS, FAT32, exFAT

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

S905X3 reakcia na: Sencor SMP ATV1 / Multimédiá na dosah

6.12.2021 09:12
Minimálne paremetre sú procesor: S905X3 RAM 8-16 GBRAM, Uložisok: 64-128 GB Android 9.0 a viac , Bluetooth 4.2,
Reagovať

(dalsi) cinsky box... reakcia na: Sencor SMP ATV1 / Multimédiá na dosah

16.11.2021 08:11
tento clanok myslite vazne?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať