SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Philips TAA6606 / Slúchadlá s prenosom zvuku cez kosti lebky

0

Tieto slúchadlá sa vymykajú bežnej kategorizácii typu do uší, na uši či okolo uší. Potrebovali by sme pre ne novú kategóriu – mimo uší. Športové slúchadlá Philips TAA6606 totiž prenášajú zvuk cez kosti lebky ako vibrácie. Ich oblúky spojené tenkým pružným pogumovaným mostom sa zakladajú podobne ako okuliare poza uši, pričom dva ploché valčeky s akustickými meničmi priliehajú na lícnu kosť pred uchom. Vaše uši sú teda úplne voľné a môžete počuť všetky zvuky okolia. To oceníte napríklad pri cyklistike, korčuľovaní, chôdzi po meste a podobne. V hlučnom, ale bezpečnom prostredí, napríklad v dopravnom prostriedku, si môžete do uší vložiť tlmiace štuple, ktoré nájdete v balení. Vnútro spojovacieho mosta je z titánu, takže je pevný, pružný a pritom ľahký. Hmotnosť slúchadiel je 35 gramov, teda ani nebudete vedieť, že ich máte na hlave. Most sa pri nosení dotýka zadnej časti krku. Slúchadlá majú aj mikrofón, a tak ich môžete používať aj pri telefonovaní. Odolnosť proti prachu a vode je na úrovni požiadaviek štandardu IP66, odolajú striekajúcej vode, napríklad lejaku.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Určite vás zaujmú výstupky na podlhovastých telieskach na obidvoch stranách. Sú to biele, takzvané bežecké svetlá, ktoré prispievajú k vašej viditeľnosti, a teda bezpečnosti, keď sa pohybujete v tme, napríklad po krajnici cesty. Môžete nastaviť pomalšie alebo rýchlejšie blikanie, prípadne aj trvalé svietenie. Svetlá môžete ovládať multifunkčným tlačidlom v spodnej časti pravého telieska alebo v aplikácii Philips Headphones. Na teliesku je aj dvojica tlačidiel na ovládanie hlasitosti. Vonkajšiu časť ľavého valčeka s akustickým meničom môžete zatlačiť a takto spustiť alebo pozastaviť prehrávanie.

Princíp reprodukcie prenosom vibrácií cez kosti lebky umožňuje prenášať frekvenčné pásmo od 160 do 16 000 Hz. Treba si uvedomiť, že toto sú športové slúchadlá, a nie slúchadlá pre audiofila do obývačky, takže kvalita zvuku na daný účel bohato vyhovuje. Slúchadlá sa pripájajú cez bluetooth 5.2 a majú implementovaný základný kodek SBC. Nabíjajú sa cez kábel USB-C a vydržia 9 hodín prehrávania. Batéria sa na plnú kapacitu nabije približne za dve hodiny.

Vzhľadom na princíp reprodukcie ma, samozrejme, najviac zaujímala subjektívne vnímaná kvalita zvuku. Oproti klasickým slúchadlám sa zmena zvuku najviac dotýka basov, sú výrazné, ale znejú trochu inak, takisto zaznamenáte počuteľné potlačenie stredného pásma a inak znejúce výšky. Najlepšie znejú dynamické hudobné žánre, ako je rock, pop alebo disco. Basy môžete zvýrazniť aktivovaním basového módu v aplikácii. Samozrejme, vyššia intenzita vibrácií sa podpíše na výdrži batérie. Pri športových slúchadlách je však prvoradá zvuková orientácia v priestore, a teda aj bezpečnosť rekreačného bežca, cyklistu či korčuliara. 

Slúchadlá s reprodukciou zvuku prenosom vibrácií cez hlavové kosti určite nebudú vyhovovať každému, ale vzhľadom na výhody pri športovaní a pohybe v meste či inom rušnom prostredí si istotne nájdu priaznivcov.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Bezpečnosť, pohodlné nosenie, bežecké svetlá
- Iný pocit zo zvuku, na ktorý si treba zvyknúť

PARAMETRE:

Akustické meniče 15 mm; frekvenčný rozsah: 130 Hz – 16 kHz; citlivosť slúchadiel 87 dB, bluetooth 5.2, kodek SBC, výdrž batérie 9 h, hmotnosť 35 g

Cena: 114 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať