SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Plávajúce solárne panely, ktoré sa kĺžu po vlnách

Technológie
0

Nemecká energetická spoločnosť RWE bude investovať do pilotného projektu zameraného na nasadenie solárneho zariadenia plávajúceho v Severnom mori. Pilotný projekt s názvom Merganser, ktorý sa má inštalovať vo vodách pri belgickom Ostende, bude mať špičkovú kapacitu 0,5 MW. Merganser a bude prvým pilotným projektom v spolupráci s holandsko-nórskou spoločnosťou SolarDuck na mori.

Poznatky získané z neho umožnia rýchlejšiu komercializáciu technológie od roku 2023. Myšlienka kombinácie veternej a solárnej energie nie je v ojedinelá. Aj veterná farma Hollandse Kust (Noord), ktorá sa bude tiež nachádzať v Severnom mori, plánuje nasadiť demonštračnú plávajúcu solárnu technológiu.

Portugalská energetická spoločnosť EDP začiatkom júla slávnostne otvorila 5 MW plávajúci solárny park v Alqueve, ktorý pozostáva z takmer 12 000 fotovoltických panelov. Projekt umožní kombinovať solárnu energiu a vodnú energiu z priehrady v Alqueve, plánuje sa aj inštalácia úložného systému. Všetky uvedené projekty sú súčasťou myšlienky „hybridizácie“, pri ktorej sa na jednom mieste kombinujú rôzne technológie a systémy obnoviteľných zdrojov energie.

Zdroj: cnbc.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať