SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Robotický pes vybavený samopalom predvádza svoje schopnosti

Technológie
1

Na sociálnych sieťach sa šíri video zobrazujúce „robotického psa“, ktorý strieľa z plnoautomatického samopalu pripevneného na jeho chrbte. Pôvodne ho na YouTube zverejnil vynálezca a technologický podnikateľ Alexander Atamanov. Samotného „robotického psa“ asi nenavrhol Atamanov. Modely podobné tomu, ktorý vidíme vo videu, sa dajú kúpiť na internete za niekoľko tisíc dolárov.

Na obrázku, ktorý Atamanov zverejnil na Facebooku, vidíme na boku „psa“ pripevnenú nášivku podobnú tým, ktoré používajú niektoré ruské jednotky špeciálnych operácií. Na prvý pohľad sa zdá, že zbraň pripevnená k robotickému psovi je ruský samopal 9×19 mm PP-19-01 („Víťaz“) vybavený tlmičom zvuku a zameriavacou optikou. Mohlo by však ísť aj o zbraň Saiga 9, variant PP-19-01, ktorý nie je schopný plnoautomatickej streľby a predáva sa predovšetkým civilným strelcom.

Ďalšie video, ktoré Atamanov nahral na YouTube už v roku 2019 a ktoré má názov 9×19 SMG 'Saiga 9', ukazuje, ako Atamanov strieľa zrejme z rovnakej zbrane len v poloautomatickom režime streľby. Na videu vidieť, že zbraň strieľa oveľa vyššou rýchlosťou, čo naznačuje, že je schopná aj plnoautomatickej streľby. Pokiaľ ide o zvyšok konfigurácie robotického psa, je vybavený diaľkovo ovládanou kamerou v štýle Go Pro,, ktorá umožňuje zachytávať zábery z prednej strany.  

Robotické psy sú užitočné nielen z hľadiska hliadkovania a sledovania, ale nasadzujú sa aj s pripevnenými zbraňovými systémami. Ich použitie by umožnilo zasiahnuť ciele, ku ktorým sa ľudia nemôžu dostať. Dokonca aj na otvorenom bojisku by stabilná, ale svižná a ťažko rozpoznateľná robotická platforma s pripojenou puškou mohla byť potenciálne veľmi efektívna.

Zdroj: thedrive.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

naozaj super reakcia na: Robotický pes vybavený samopalom predvádza svoje schopnosti

25.7.2022 11:07
Toto sa da zaradit medzi stupidne bojove stroje niciace akekolvek nahodne ciele bez moznosti poriadne zamierit ci stabilne udrzat smer strelby.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať