SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Podkožný mikročip uchováva informácie o očkovaní proti covidu

Bezpečnosť
4

Malá švédska spoločnosť vytvorila mikročip schopný niesť všetky vaše informácie o očkovaní. Čip sa môže implantovať pod kožu, aby preukázal váš stav očkovania proti COVID bez toho, aby ste museli vyťahovať registračnú kartu. „Mám svoj COVID pas na čipe a dôvodom je, že ho chcem mať vždy prístupný,“ vysvetľuje Hannes Sjoblad, výkonný riaditeľ spoločnosti Dsruptive Subdermals, vo videu. Len čo je čip implantovaný v tele, stačí potiahnuť telefónom tesne nad ním, aby ste otvorili svoj COVID pas v súbore PDF. Teda čip jednoducho otvorí PDF.

Hardvér Dsruptive vyrábaný po domácky je len 12 až 14 milimetrov dlhý a 2 milimetre široký. Vnútri je doska s anténou NFC, vonkajšok je vyrobený z „bioskla“. Čip nevyužíva žiadny iný zdroj energie okrem tej, ktorá sa odoberá pri transakciách NFC. Má len 2 KB pamäte, ale táto pamäť má zaručenú funkčnosť 50 rokov, tvrdí spoločnosť Dsruptive.

Spoločnosť minulý rok začala testy na ľuďoch a dúfa, že rovnakú čipovú technológiu využije širšie, nielen na očkovacie pasy. Do úvahy prichádza ukladanie informácií o kreditnej karte alebo meranie telesnej teploty. Keby ste sa rozhodli nechať si nasadiť tento čip, bude vás to stáť 100 eur.  

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Andrej Medvedík reakcia na: Podkožný mikročip uchováva informácie o očkovaní proti covidu

29.12.2021 00:12
To znie super. Nebolo by treba furt vyťahovať ten zasraný mobil. By si iba priložil ruku na pokladňu a mohol by si zaplatiť za obed v kantíne.
Reagovať

Hurááá, načipujte ich všetkýých, paráádááá reakcia na: Podkožný mikročip uchováva informácie o očkovaní proti covidu

28.12.2021 17:12
Hurááá, načipujte ich všetkýých, paráádááá
Reagovať

Nech si ho reakcia na: Podkožný mikročip uchováva informácie o očkovaní proti covidu

28.12.2021 10:12
Nech si ho vsadí, veď viete kam.
Reagovať

RE: Nech si ho reakcia na: Nech si ho

28.12.2021 16:12
tam by sa tazko cital
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať