Pomocou Wi-Fi je už možné cez steny „vidieť“ tvar aj pohyb ľudí

Technológie
0

Výskumníci z univerzity Carnegie Mellon vyvinuli metódu na detegovanie trojrozmerného tvaru a pohybov ľudských tiel v miestnosti iba pomocou Wi-Fi routerov. Na tento účel použili DensePose, systém na mapovanie povrchu ľudského tela na fotografii.
DensePose vyvinuli londýnski výskumníci a výskumníci Facebooku zaoberajúci sa umelou inteligenciou.

Podľa ich dokumentu nedávno zverejneného na predtlačovom serveri arXiv vyvinuli hlbokú neurónovú sieť, ktorá mapuje fázu a amplitúdu signálov Wi-Fi vysielaných a prijímaných routermi na súradnice na ľudských telách. Tím MIT použil Wi-Fi na detekciu ľudí v inej miestnosti už v roku 2018. Vedci z Carnegie Mellon napísali, že veria, že signály Wi-Fi „môžu slúžiť ako všadeprítomná náhrada“ za bežné RGB kamery, pokiaľ ide o „snímanie“ ľudí v miestnosti.

NEXTECH

Pomocou Wi-Fi možno podľa nich prekonať prekážky, ako je slabé osvetlenie a oklúzia, ktorým čelia bežné objektívy fotoaparátov. Výskumníci dodávajú, že požadované vybavenie si možno kúpiť za rozumnú cenu a väčšina domácností v rozvinutých krajinách už má doma Wi-Fi, pričom „táto technológia môže byť prispôsobená tak, aby monitorovala pohodu starších ľudí alebo len identifikovala podozrivé správanie doma“.

Zdroj: vice.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať