S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Predaj dronov rastie. Slováci si ich balia na dovolenku

Tlačové správy
0

Pohľad z výšky Slovákov baví. Zdá sa, že tento rok pribudnú do rodinných albumov okrem klasických fotografií aj zábery z vtáčej perspektívy. Mnohí si totiž toto leto pribalili do batožiny dron, ktorého popularita stále rastie. Ktoré dva modely sú hitom tohtoročného leta?

Quadrokoptéra prináša nový zážitok z fotenia a filmovania. Tomuto trendu podľahli aj mnohí Slováci, pre ktorých sa stal dron povinnou dovolenkovou výbavou.

Popularita dronov každoročne rastie a aktuálne sa ukazuje, že napriek zmene dovolenkových plánov, si chcú Slováci zážitky z leta uchovať v netradičnej podobe. ,,Momentálna situácia, kedy mnohí dovolenkujú na Slovensku, predaju dronov pomáha. Predaj paradoxne naštartoval Covid-19, nakoľko ľudia boli nútení zdržiavať sa mimo mesta a výlety do prírody s rodinou či blízkymi si spríjemňovali rôznymi zážitkami a pohľadom z výšky,“ vysvetľuje Jaroslav Vraj, produktový manažér značky DATART.

Záujem o drony potvrdzujú nielen pribúdajúce videá a fotografie z výšok na  sociálnych sieťach, ale aj čísla predaja značky DATART. ,,Predaj dronov je štyrikrát vyšší ako minulý rok. Záujem je predovšetkým o quadrokoptéry značky DJI, ktorá je popredným producentom dronov strednej kategórie. Dopyt po dronoch vzrástol aj po tom, ako sa vlani podarilo práve značke DJI priniesť na trh model, ktorý v budúcnosti nebude mať problém s legislatívou,“ prezrádza Vraj z DATARTu. Priemerná cena predaných dronov sa pohybuje okolo 1000 eur.

V nákupnom košíku zákazníkov DATARTu sa striedajú dva modely, ktoré sa bijú o prvenstvo na zozname šampiónov. Ide o dron DJI Mavic Mini Fly More Combo a DJI Mavic Air 2 Fly More Combo. ,,Oba modely vynikajú vo svojej cenovej kategórii skvelým výkonom. DJI mini je kompaktný, ľahký a jednoducho prenosný. Je ideálnym spoločníkom na cesty a práve tento model bol uvedený na trh vlani. DJI Mavic Air 2 patrí medzi špičku a volia ho najmä zákazníci, ktorí sa o snímanie dronom nepokúšajú prvýkrát,“ porovnáva produktový manažér DATARTu.

 

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať