SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

V skladoch sa budú preháňať roje vysokorýchlostných robotov vybavených umelou inteligenciou

Výskum a vývoj
1

Fraunhoferov inštitút pre tok materiálu a logistiku podrobil testu svoje roboty LoadRunner poháňané umelou inteligenciou. Robot môže triediť zásielky s hmotnosťou do 30 kilogramov a presunúť ich zhruba na kilometer za menej ako dve minúty. Je schopný takisto ťahať až štyri pasívne prívesy. Test odhalil, že asi 60 robotických vozidiel dokáže spracovať 13 000 balíkov za hodinu. Vedci z Fraunhoferovho inštitútu vyvinuli roboty LoadRunner ako roj dronov, pričom každý z nich čerpá podnety zo správania svojich susedov.

Roboty nepretržite prispôsobujú smer a rýchlosť svojej jazdy tak, aby zodpovedali trajektórii ostatných dronov. Interakcia medzi rozhodovaním jednotlivého robota a celou skupinou vytvára rojovú inteligenciu a odstraňuje potrebu centrálnej koordinácie. Roj využíva na koordinovanie pohybu umelú inteligenciu založenú na simulácii. Roboty sú vybavené kamerou, ktorá sníma 400 obrázkov za sekundu z povrchu podlahy na ich orientáciu.

Dokážu určiť presnú polohu, aj keď jazdia vysokou rýchlosťou v uzavretej formácii. Poháňajú ich štyri elektromotory a majú výkonný brzdný systém, aby sa užitočné zaťaženie robota po dosiahnutí cieľa posunulo na dodávaciu plošinu. Budúce roboty LoadRunner budú schopné bezpečne komunikovať cez 5G a nezávisle vybaviť platby za použitie prostredníctvom blockchainu. Tím pracuje aj na verzii do exteriéru.

Zdroj: thehindu.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Blokčejn? Ďalšia blbosť u nás :) reakcia na: V skladoch sa budú preháňať roje vysokorýchlostných robotov vybavených umelou inteligenciou

22.3.2021 19:03
Načo by som svoje tranzakcie zapisovala do blokčejnu? Aby zme minuli viacej elektriny? Veď ministerstvo financií zavádza evidenciu faktúr podnikateľov, čo je blokčejn - žiadna tranzakcia sa nestratí, nie?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať