SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Prvé elektronické kontrolovanie domácej karantény ľudí vracajúcich sa zo zahraničia

Bezpečnosť
4

Vláda v Južnej Austrálii začala testovať monitorovanie ľudí v karanténe, čo by umožnilo Austrálčanom vracajúcim sa zo zahraničia izolovať sa doma. Prvá osoba zúčastnená v teste začala v Adelaide obdobie izolácie. Postupne sa má do testu zapojiť asi 50 ľudí. Každý účastník musí byť úplne očkovaný a mať bezpečné a zaistené miesto na karanténu ďaleko od ostatných členov svojej rodiny. Títo ľudia budú počas 14-dňovej karantény elektronicky monitorovaní pomocou geolokácie a rozpoznávania tváre prostredníctvom aplikácie pre mobilné telefóny.

SWAN_042021

V priebehu dňa budú kontaktovaní v náhodných časoch a musia odpovedať do 15 minút. Ak sa tak nestane, budú nasledovať telefonáty, a ak osoba hovor neprijme, príde k nej policajná kontrola. Cestovatelia takisto budú musieť absolvovať dennú kontrolu symptómov prostredníctvom aplikácie.

Takýto postup sa potom použije, keď Austrálčania, ktorí boli dvakrát očkovaní, odídu do zámoria a vrátia sa do Južnej Austrálie. Vďaka technológii budú môcť absolvovať karanténu doma, no zároveň bude minimalizované akékoľvek riziko. Získané údaje sa nebudú ukladať, poslúžia len na overenie toho, či ľudia zostávajú vo svojich domovoch. Ak bude program úspešný, bude možné ho rozšíriť do ďalších štátov.

Zdroj: sbs.com.au.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

To je reakcia na: Prvé elektronické kontrolovanie domácej karantény ľudí vracajúcich sa zo zahraničia

28.8.2021 11:08
A po otestovaní "užitočnými idi0tmi" to bude pripravené kontrolovať pohyb a pobyt kohokoľvek a z akýchkoľvek politických a sociálnych dôvodov, ktoré si vláda v budúcnosti vymyslí. Aj terajšie "zdravotné opatrenia" boli pred dvoma rokmi nepredstaviteľné...
A dva razy očkovaní do karantény? Veď očkovanie je sloboda a zaručuje nesmrteľnosť...
Reagovať

RE: Vé Vé Victory Vakcína je slobodáá reakcia na: To je

28.8.2021 13:08
Vé Vé Victory Vakcína je slobodáá
Reagovať

a reakcia na: Prvé elektronické kontrolovanie domácej karantény ľudí vracajúcich sa zo zahraničia

27.8.2021 19:08
toto vsetko kvoli obycajnej chripke. Ludstvo si to zasluzi a bude horsie. Iba v utrpeni sa ludia dokazu spamatat. Aj tak by som im to hackol, cely ich system. Policajti a politici su tupci na technologie. Lokacia sa da zmanipulovat.
Reagovať

A ti šibe nie? Čo som otrok? Ako pôjdem za kurvami? reakcia na: Prvé elektronické kontrolovanie domácej karantény ľudí vracajúcich sa zo zahraničia

27.8.2021 11:08
A ti šibe nie? Čo som otrok? Ako pôjdem za kurvami?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať