SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Prvý čínsky elektrický humanoidný robot bez problémov zvládne pohyb aj v náročnom teréne

Technológie
1

Čína predstavila svojho prvého humanoidného robota s elektrickým pohonom v plnej veľkosti s názvom Tiangong. Tento robot, ktorý meria približne 162 cm a váži 43 kilogramov, je schopný bežať na elektrický pohon rýchlosťou približne 3,7 km/h. Je vybavený pokročilými senzormi a procesormi a dokáže sa pohybovať v zložitom teréne, precízne plniť úlohy a dokonca bez námahy zvládať svahy a schody.

Tiangong má pôsobivé funkcie vrátane senzorov na zrakové vnímanie, vysoko presnej inerciálnej meracej jednotky, 3D videnia a šesťosových senzorov sily, vďaka ktorým sa dokáže plynulo pohybovať ako človek. Predstavenie Tiangongu ukazuje pokrok, ktorý Čína urobila v humanoidnej robotike.

Aj spoločnosť Boston Dynamics nedávno odhalila svojho plne elektrického robota Atlas, ktorý predstavuje silnú konkurenciu. Oba roboty sú navrhnuté tak, aby boli kompatibilné so softvérom s otvoreným zdrojovým kódom, čo umožňuje spoluprácu a inovácie. Očakáva sa, že tento vývoj povedie k širokému komerčnému využitiu humanoidných robotov v rôznych odvetviach – od služieb pre domácnosť až po priemyselnú výrobu.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Robotgenius reakcia na: Prvý čínsky elektrický humanoidný robot bez problémov zvládne pohyb aj v náročnom teréne

1.6.2024 07:06
Huty,zeleziarne,pred 70 timi rokmi,starcek v ,,obleku ,,bez okuliarov ,,tancujuci,, s tycou ovladacou nad valiacim sa zeravym kusom ocele. Bez okuliarov,ci inych pomocok. Bezna vec vtedy. O 20 rokov budu v takychto a inych cinnostiach bezne humanoidi. Ak pravda nepodlahneme ako ludstvo pokuseniu spravit z nich vojakov a vyuzit ich na mocenske ciele. Podľahneme,veď vydrzia aj pripadnu radiáciu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať