SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

ROG Flow Z13 – výkonný herný tablet s možnosťou pripojenia externej grafiky

1

Hlavne ľudia s mobilným štýlom práce ocenia možnosti, ktoré im poskytuje výkonný tablet s klávesnicou v odpojiteľnom kryte. Výklopný stojan v zadnej časti umožňuje používať toto zariadenie v rôznych polohách, prípadne po odpojení krytu, alebo jeho preklopení dozadu ho môžete používať ako tablet, či už na výšku, alebo na šírku. Samozrejme z dôvodu osadenia výkonným hardvérom má tablet aj adekvátnu hrúbku a hmotnosť, takže pre pohodlné používanie napríklad v kresle si tablet opriete o kolená.

Vďaka kovovému telu je tablet aj napriek malej hrúbke pevný a robustný. Veľkosť tabletu určuje displej s uhlopriečkou displej 13,4 palcov. Rozlíšenie displeja 4K, čiže 3840 x 2400 pixelov je vzhľadom na uhlopriečku excelentné. Pomer strán 16:10 poskytuje viac priestoru na výšku, čo sa hodí napríklad pri práci s dokumentmi, alebo s aplikáciami na editovanie fotografií a videí. Obnovovacia frekvencia displeja je 60 Hz. Výrobca udáva 85 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3, čo je spolu s Pantone certifikáciou a podporou technológie Dolby Vision zárukou brilantného obrazu a verného podania farieb. Nakoľko displej je dotykový, má hladký povrch, ktorý trochu odráža svetlé plochy. Samozrejmosťou je podpora stylusu. Trochu širšie rámiky okolo displeja sú pri tablete nevyhnutné, aby ste ho mohli držať v rukách či už na výšku, alebo na šírku bez toho aby prsty v prirodzenej polohe zasahovali do aktívnej plochy dotykového displeja.

Magnetický konektor klávesnice

Zadná strana odpojiteľného krytu s klávesnicou a touchpadom je pokrytá materiálom pripomínajúcim brúsenú kožu a k tabletu sa prichytáva magneticky. Prichytenie je riešené ako dvojstupňové. Kryt má totiž dve plochy magnetického prichytenia, za spodnú stenu tabletu, kde je aj konektor na elektrické prepojenie a taktiež aj za časť rámika pod displejom a to po celej dĺžke. Vtedy má kryt s klávesnicou mierne šikmú a podľa môjho názoru ergonomickejšiu polohu. Dvojstupňové prichytenie klávesnice a pomerne tuhé kĺby odklopného stojana umožňujú aj prácu „na kolenách“, avšak nie s takým komfortom, ako pri klasickom ultrabooku. Napriek tomu, že klávesnica je odoberateľná, klávesy majú pomerne veľký zdvih a efektné RGB podsvietenie.

Odklápanie stojana je aj napriek pomerne tuhým kĺbom pohodlné, vďaka červenej vlajočke, ktorá z neho vyčnieva. Po odklopení stojana získate prístup k slotu na pamäťovú micro SD kartu. Pozornejší pohľad odhalí kryt upevnený jednou miniatúrnou skrutkou s torx hlavičkou. Pod ním je modul s SSD diskom v slote M.2. Recenzovaný prístroj mal SSD disk s kapacitou 1 TB, v prípade potreby ho môžete jednoducho vymeniť za väčší, samozrejme musíte mať modul adekvátnych rozmerov s podporou PCIe 4.0 a musíte vyriešiť prenos operačného systému zo starého disku na nový.  Konštruktéri tak chceli používateľom poskytnúť možnosť upgrade bez toho aby bolo nutné rozoberať celý tablet. Kapacita RAM pamäti sa rozšíriť nedá, pamäťové čipy sú prispájkované priamo na základnej doske. Čítačka odtlačkov prstov pre spoľahlivú biometrickú autentifikáciu je integrovaná do tlačidla na zapnutie/uspatie. Rozpoznanie odtlačku je rýchle a spoľahlivé.

Príslušnosť do herne orientovanej produktovej rodiny ROG naznačuje atraktívny dizajn s prvkami industriálneho štýlu.  Originálnym dizajnovým  prvkom je priesvitné okienko v tvare nepravidelného lichobežníka, cez ktoré je vidno časť plošného spoja základnej dosky, ktorá je navyše osvetlená niekoľkými farebnými LED-kami.

Tablet je oveľa výkonnejší, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať, je osadený 14 jadrovým procesorom Intel Core i7 12-tej generácie a dedikovaným grafickým čipom NVIDIA GeForce RTX 3050 TI Laptop GPU so 4 GB pamäti VRAM. Najmodernejší procesor má spolu 14 jadier a využíva hybridnú architektúru. Šesť Performance jadier je určených pre úlohy vyžadujúce vysoký výkon a osem jadier má prívlastok Efficient, čiže sú určené pre vykonávanie bežných úloh s čo najmenšou spotrebou energie. Tablet má veľmi účinné chladenie na princípe parnej komory s dvomi ventilátormi. Navyše otvory pre vyfukovanie ohriateho vzduchu sú v hornej časti, takže keď je tablet položený na stole pri orientácii na šírku účinnosť chladenia vylepšuje aj prirodzené prúdenie ohriateho vzduchu, ktorý stúpa zdola nahor.  Aplikácia Armory Crate umožňuje nastaviť výkon a rýchlosť ventilátora.

Procesor má prevádzkový stratový výkon 45 W, v turbo režime, čiže pri krátkodobom zvýšení pracovnej frekvencie až na 45,7 GHz dokonca až 115 W. K tomu treba pripočítať 40 W ako maximálny stratový výkon grafického čipu NVIDIA GeForce RTX 3050. Samozrejme malé telo tenkého 13 palcového tabletu ani pri účinnom chladení neumožňuje trvalo využiť výkon procesora a grafického čipu. Rovnako malý kompaktný zdroj, ktorý sa pripája cez USB-C port by aj napriek výkonu 100 W inštalovaný výkon trvalo neutiahol. Komu by nestačil relatívne vysoký grafický výkon samotného tabletu, môže si k nemu pripojiť externý grafický modul XG Mobile. Ten je má výkonný grafický čip NVIDIA RTX 3080 a interný napájací zdroj schopný dodať príkon až 280 W. Externý grafický modul sa k ultrabooku pripája pomocou konektora, ktorý obsahuje jednak samostatný USB-C konektor, a samostatný plochý konektor so signálmi zbernice grafického čipu. Fyzicky je grafický čip RTX 3080 v externom module pripojený prostredníctvom upraveného PCIe rozhrania, ktoré je rýchlejšie ako Thunderbolt 4. Rozhranie má k dispozícii 63 Gbps pásmo, ktoré je určené iba pre grafickú kartu. Externý modul ROG XG Mobile má hmotnosť iba 1 kg a pomerne malé rozmery, takže sa zmestí do kufríka spolu s tabletom. Modul XG Mobile navyše poskytuje používateľovi štyri USB-A 3.2 Gen 1 porty, slot na SD pamäťové karty a gigabitový ethernet. Navyše zdroj v grafickom module napája aj tablet, takže používatelia nemusia so sebou nosiť ďalší adaptér.

Tablet má dve kamery, predná má rozlíšenie 8 megapixelov, takže umožňuje fotenie a nakrúcanie videí. Kvalita fotografií je pre bežné, napríklad dokumentárne účely dostatočná. Webová kamera nad displejom má rozlíšenie 720p. Štrbiny reproduktorov v dolnej časti smerujú do strán a zvuk je vzhľadom k malým rozmerom tabletu pomerne dobrý s primeraným zastúpením nižších tónov.

Napájací zdroj tabletu s príkonom 100 W sa pripája cez USB-C port. Tento port má aj podporu technológie Thunderbolt 4.0. Druhý USB-C port, ktorý je súčasťou konektoru pre externý grafický modul, ale dá sa využiť aj samostatne Thunderbolt nepodporuje. Používateľ má k dispozícii aj jeden port USB typu A. Batéria s kapacitou 56 Wh umožňuje 7 – 8 hodín bežnej práce.

Testoval som predprodukčný model, takže som nerobil benchmarky, ale zahral som si niekoľko aj náročnejších hier a zobrazovanie bolo plynulé, aj keď väčšinou si hra znížila rozlíšenie na Full HD, čiže 1920 x 1080 pixelov. Rovnako aj editovanie a rendrovanie videa v Resolve Da Vinci bolo plynulé a rýchlePri editovaní videa som mal pripojený 27 palcový monitor s 2K rozlíšením.

Verdikt: Atraktívny tablet pre príležitostných a s externým grafickým modulom aj pre náruživých hráčov a samozrejme aj pre inžinierov, konštruktérov a grafikov, ktorí potrebujú vysoký výpočtový a grafický výkon v kompaktnom zariadení.  

Technické parametre: Procesor: Štrnásťjadrový Intel Core i7-12700H (Alder Lake) Jadrá 6 Performance + 8 Efficient  taktovacia frekvencia 2,3 GHz – 4,7 GHz; 16 GB LPDDR5; disk  1 TB GB NVMe PCIe 4.0 SSD, grafika integrovaná Intel Iris Xe Graphics + NVIDIA GeForce RTX 3050, Ti Laptop GPU; displej 13,4", rozlíšenie WQUXGA (3840 x 2400) 16:10; konektivita: Wi-Fi 6(802.11ax), Bluetooth 5.2; operačný systém: Windows 11 Home; konektory: 1 x USB-C Thunderbolt 4, 1× USB-A 3.2, , 3,5 mm jack, batéria 56 Wh;  Rozmery 0.2 x 20.4 x 1.20 ~ 1.20 cm; hmotnosť 1,8 kg. Cena:od 1700 eur (podľa konfigurácie)

+ atraktívny dizajn, vysoký výkon, možnosť pripojenia externej grafickej karty, kvalitná klávesnica

- nič podstatné

Hodnotenie 9

Tip redakcie: Dizajn a konštrukcie

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ROG Flow Z13

1 komentár

Топ 50 ру рейтинг постов в блогах рунета reakcia na: ROG Flow Z13 – výkonný herný tablet s možnosťou pripojenia externej grafiky

3.4.2022 20:04
Dear gentlemen!
Sensitive touch rasprekrasnoy girls will flow through your body, dipping in depth boundless the ocean pleasure. In the quiet slip, donating your skin kisses, prelestress envelops the warmth of one's body. You will be surprised at, which sea bliss today it is possible to feel fromnude massage in Midtown.
The energy massage inSoho it today skill give away bliss. The Soapy massage - on the influence on clients is meant practically unlimited available opportunities actions on bodily, and consequently, and psychoemotional state of health friends.
In school sensual massage women will hold erotic 4hands massage. Similar swedish massage, as in principle, and relaxation, influences on some area human body, this give a chance male gain strength.
Systematically visiting the four hands massage for clients, you guarantee himself excellent sexual relaxation.

<a href="https://flipping-housess.com/stories/nuru-massage-maximum-pleasure-from-beautiful-girls-in-nyc/">Самые популярные блоги рунета Топ 10</a>
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať