Recenzia: ARCHOS Core 70 3g - Jednoduchý tablet pre nenáročných

0

Biely tablet ARCHOS Core 70 3g so striebornou zadnou stranou budí na prvý pohľad elegantný dojem. Tento pocit však rýchlo pominul, keď som si ho zobral do rúk. Dojem z celoplastového tela potvrdzoval nízku cenu, za ktorú sa tablet ponúka.

Konštrukcia
Prednej strane tabletu dominuje 6,95" displej IPS s rozlíšením 1280 x 720, okolo ktorého je rám a veľká brada. Na nej sa vyníma logo ARCHOS. Na hrane v hornej časti je slot na vloženie dvoch SIM v kombinácii s rozširujúcou kartou SD, audio jack a port Micro USB, v dolnej časti je mikrofón a na pravej strane tlačidlo zapnutia a ovládania hlasitosti. 

Testovanie
Po prvom spustení ma privítala verzia Androidu 7.0 Nougat. Páčilo sa mi, že v tablete nebolo veľa nezmyselne predinštalovaných aplikácií, ale len tie najviac potrebné. Odozva dotykovej obrazovky je dosť pomalá oproti ostatným zariadeniam, s ktorými som mal možnosť prísť do kontaktu. Štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,3 GHz a 1 GB RAM pamäť s kombináciou grafiky ARM Mali-400 MP2 stačí na bežne využívanie, ako je surfovanie na internete, pozeranie Youtube videí alebo hranie niektorých nenáročných hier.

Zariadenie zvláda multitasking na prijateľnej úrovni a spúšťanie aplikácií bolo pomerne rýchle, no párkrát sa mi stalo, že počas testovania niektorá aplikácia spadla alebo sa zapla až na opakovaný pokus. Aby výrobca dosiahol takú nízku cenu, poskladal tablet z čo najlacnejších komponentov, ale tak, že zariadenie ešte zvláda záťaž aktuálne najviac používaných aplikácií. Hoci, displej miestami štrajkoval a nereagoval na môj prst.

Foto/ video
Aj keď zadný 2 Mpx fotoaparát obsahuje niektoré základné funkcie ako rozpoznávanie tváre a má aj zabudovaný gravitačný senzor, dosť ma sklamal. Mal som dojem, akoby som sa vrátil o pár rokov v čase. Predný 0,3 Mpx fotoaparát, nebol o nič lepší. Fotografie nemajú dostatok detailov a sú plne šumu. Absencia blesku tiež nepridáva na kvalite. V takýchto situáciách som si musel pripomínať, že ide produkt z cenovo dostupnejšej kategórie. Pozitívne je jednoduché ovládanie a nahrávanie videa na 30 FPS. Počúvanie hudby zo zadného reproduktora ma tiež neohromilo. Podcasty ešte boli na prijateľnej úrovni, ale počúvanie hudby zastieral značný šum a veľmi výrazne vysoké tóny. 

Batéria
Batéria s kapacitou 2,800 mAh ma naopak milo prekvapila. Na jedno nabitie umožňuje pozerať video tri hodiny, päť hodín prehliadať web alebo dvanásť hodín počúvať hudbu. Pri bežnom používaní mi tablet vydržal tri dni a batéria sa na 100 % nabila približne za dve hodiny.

Verdikt:
Tablet ARCHOS Core 70 3g je dobrá voľba pre nenáročného používateľa: neohromí niektorými funkciami, no poskytuje všetko, čo sa v dnešnej dobe od tabletu očakáva.

Parametre:
Rozmery: 187 × 109 × 9,9 mm, hmotnosť: 350 g, veľkosť displeja: 6,95 palca IPS, rozlíšenie 1280 × 720, CPU: Quad-Core 1,3 GHz ARM Cortex A7, GPU: ARM Mali-400 MP2, 500 MHz, 2-Cores, RAM 1 GB, ROM 8 GB, microSD do 32 GB, OS Android 7.0 Nougat, zadná kamera: 2 Mpx, predná kamera: 0,3 Mpx, video: 264 až 720p, 30 fps / AVI / MP4 / 3 GP, batéria: Li-ion 2,800 mAh

CENA: 69 EUR

+ cena, vysoka výdrž batérie
- podpriemerný fotoaparát, slabá kvalita zvuku

Hodnotenie
Výkon: 80 %
Ovládanie: 85 %
Batéria: 95 %
Fotoaparát: 50 %
Zvuk: 45 %
Celkovo: 71 %

Zobrazit Galériu

Dávid Kamidra

Všetky autorove články
tabet displej notebook monitor ARCHOS zvuk bateria

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať