PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Robotický čistič okien, ktorý „zmení váš život“

Technológie
0

Robotické vysávače určite zmenili spôsob, ako čistíme naše podlahy, a teraz je tu AlfaBot X6, robot na čistenie skla, ktorý dokáže vyčistiť doslova akýkoľvek povrch. Čistič okien sa prisaje na akýkoľvek tvrdý povrch a otáčaním ho čistí. Používateľ musí len naniesť čistiaci prostriedok na povrch alebo čistiacu podložku, pripevniť ho na okno a zapnúť pomocou diaľkového ovládača. Potom sa pustia čistiace kolieska, ktoré sa otáčajú rýchlosťou 70 otáčok za minútu.

Čistiace vankúšiky z mikrovlákna zaisťujú čistenie bez škrabancov a vybrať si možno z troch rôznych režimov. Čistiaci systém takisto rozpozná rámy okien a iné predmety rovnako ako robotický vysávač a automaticky vyčistí tieto oblasti. Hoci zariadenie bolo špeciálne navrhnuté na čistenie ťažko dostupných okien, možno ho použiť aj v mnohých iných oblastiach v domácnosti, napríklad na obklady stien v kúpeľni, lavice, zrkadlá, sprchové zásteny, sklené dosky stolov a takmer na akýkoľvek zvislý povrch.

Predplatné NEXTECH 2021

Robotický čistič AlfaBot X6 Automatic Smart Glass Cleaner vás vyjde na 320 USD, zatiaľ čo za 12 náhradných podložiek z mikrovlákna na Amazone zaplatíte 41,88 USD. K dispozícii sú aj ďalšie verzie robota, ktorých cena sa pohybuje od 229,83 USD za základný model po 527 USD za čistič okien Sophinique X5, ktorý sa dodáva s automatickým rozprašovaním a ovládaním aplikáciou.

Zdroj: lifestyle.yahoo.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať