ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Samsung Electronics predstaví na veľtrhu CES nové monitory z modelových radov Odyssey, ViewFinity a Smart Monitor

Tlačové správy
0

Prelomový 57" zakrivený displej Odyssey Neo G9 s rozlíšením Dual UHD udáva smer vývoja monitorov pre roky 2023 a nasledujúce.

 

Spoločnosť Samsung Electronics uvedie na trh nové modely monitorov a rozšíri tak svoje vedúce postavenie v odbore zobrazovacích technológií.

Novinky v radoch Odyssey, ViewFinity a Smart Monitor, ktoré spoločnosť predstaví na veľtrhu CES 2023, prinesú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu a množstvo inovatívnych funkcií pre ľudí, ktorí chcú pracovať, baviť sa a žiť s pomocou svojho monitora.

Samsung prináša revolúciu v kategórii ultraširokouhlých monitorov uvedením modelu Odyssey Neo G9, prvého monitora na svete s Dual UHD rozlíšením. Táto inovácia potvrdzuje vedúcu pozíciu spoločnosti Samsung v tomto odbore a jej schopnosť prinášať maximálne uspokojujúce a realistické herné zážitky, aké je možné získať na súčasnom trhu.

„Náš monitor Odyssey Neo G9 predstavuje budúcnosť herných monitorov a v doposiaľ nevídanej miere zvyšuje realistickosť každej hry vďaka inovatívnym funkciám a kvalite obrazu,“ povedal Hoon Chung, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Veľtrh CES je ideálnym miestom na prezentáciu našich inovácií, ktoré môžu posunúť na novú úroveň nielen hráčov, ale aj grafikov alebo televíznych divákov, a zároveň im poskytnúť personalizované prostredie v celom rade integrovaných inteligentných aplikácií.“

Odyssey Neo G9: Prvý herný monitor na svete s Dual UHD rozlíšením

Herný monitor Samsung Odyssey Neo G9 (označenie modelu: G95NC) s bezkonkurenčne širokým zorným poľom umožňuje hráčom vidieť oveľa viac detailov. Prináša vôbec po prvýkrát rozlíšenie 7 680 × 2 160 a pomer strán 32:9 na jednej obrazovke.

Obrazovka so zakrivením 1000R a s uhlopriečkou 57" využíva technológiu Quantum Mini LED a spĺňa podmienky špecifikácie VESA Display HDR 1000, čo zaručuje vynikajúci obraz v akomkoľvek hernom prostredí, od tmavých až po jasné scény. Matný displej znižuje odrazy svetla, aby hráči neboli počas akcií ničím rušení.

Ako prvý na svete sa môže pochváliť aj podporou rozhrania DisplayPort 2.1, ktoré prenáša dáta približne dvakrát rýchlejšie ako doteraz používaný DisplayPort 1.4. Nové rozhranie DP2.1 navyše podporuje bezstratovú kompresiu Display Stream Compression (DSC), ktorá je priemyselným štandardom pre neskreslený prenos dát.

 

Odyssey Neo G9 má obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz, takže hráčom pri rýchlom hraní nič neunikne.

Odyssey OLED G9: Jasnejšia biela, tmavšia čierna a prakticky neobmedzený farebný kontrast

Monitor Odyssey OLED G9 (označenie modelu: G95SC) je najnovším prírastkom do radu Odyssey a je vybavený 49" Dual QHD displejom so zakrivením 1800R a pomerom strán 32:9. Samostatné riadenie každučkého pixelu na OLED paneli s technológiou kvantových bodov (Quantum Dot) prináša takmer nekonečný kontrastný pomer farieb.

Obrazovka s OLED nepoužíva celoplošné podsvietenie a rozsvecuje každý pixel zvlášť, čo umožňuje dosiahnuť dynamický kontrastný pomer 1 000 000:1 a zobrazovať skutočné RGB farby a skutočnú čiernu bez farebných filtrov.

Pre rýchle hranie má monitor Odyssey OLED G9 dobu odozvy iba 0,1 ms a obnovovaciu frekvenciu 240 Hz, čo odstraňuje oneskorenie a trhanie obrazu.

Odyssey OLED G9 dokáže tiež prostredníctvom služby Smart Hub využívať aplikácie od partnerov, ako sú Prime Video, Netflix a YouTube. To umožňuje sledovať rôzny nadštandardný obsah cez internetové pripojenie aj bez použitia počítača.

Monitor navyše umožňuje hrať v cloude hry od partnerov, ako sú Xbox a NVIDIA GeForce Now bez toho, aby hráči potrebovali hernú konzolu alebo museli sťahovať hry.

ViewFinity S9: Inteligentná kalibrácia farieb pre kreatívnych profesionálov

ViewFinity S9 (označenie modelu: S90PC) je najnovším prírastkom do radu monitorov Samsung. Je to prvý monitor vybavený 27" obrazovkou s rozlíšením 5K a je optimalizovaný pre kreatívnych profesionálov, ako sú grafici a fotografi. Jeho rozlíšenie 5 120 x 2 880 v kombinácii so širokým farebným gamutom 99 % DCI-P3 zaisťuje ostré a verné detaily a jeho priemerná presnosť farieb delta E ≤ 2[1] taktiež zaručuje jasné a presné zobrazenie farieb, a to aj v zložitých a rozmanitých vizuálnych prostrediach.

Vstavaná technológia Color Calibration Engine udržuje presné farby a jas obrazovky a umožňuje používateľom nastaviť vyváženie bielej, gamma a vyváženie farieb RGB pre dokonalú vernosť originálu pomocou smartfónov s aplikáciou Samsung Smart Calibration. Matný displej obmedzuje odlesky a odrazy svetla, aby sa minimalizovalo rozptyľovanie používateľov pri práci.

K monitoru je možné cez konektory USB-C a Thunderbolt 4 pripojiť kamery a ďalšie zariadenia, a ľahko tak prenášať objemné súbory videa vo vysokom rozlíšení alebo iné veľké súbory dát z úložných zariadení do počítača. Rad ViewFinity S9 je vybavený kamerou SlimFit 4K a podporuje natívne videokonferencie prostredníctvom komunikačných aplikácií, ako je Google Meet, ktoré sú súčasťou platformy Samsung Smart Hub.

Smart Monitor M8: Spojenie produktivity, zábavy a osobného života

Smart Monitor M8 (označenie modelu: M80C) sa vyznačuje štýlovým tenkým dizajnom a teraz sa okrem doterajšej veľkosti 32" najnovšie dodáva aj vo veľkosti 27", pričom oba modely majú rozlíšenie 4K. K dispozícii sú štyri farebné varianty, aby bol vhodný do každej miestnosti: denná modrá (Daylight Blue), jarná zelená (Spring Green), ružová pri západe slnka (Sunset Pink) alebo teplá biela (Warm White).

Výškovo nastaviteľný a naklápací stojan umožňuje nastaviť obrazovku do najvhodnejšej polohy na sledovanie obrazu. Obrazovku je teraz možné otáčať o 90 stupňov, čo uľahčuje prácu s dokumentmi orientovanými na výšku. Monitor spĺňa aj štandardy VESA pre uchytenie do držiaka, čo pomáha šetriť miesto a udržiavať poriadok na pracovnom stole.

Pomocou Smart Monitora M8 je možné cez vstavanú aplikáciu SmartThings Hub pripojiť, ovládať a spravovať stovky kompatibilných zariadení, vrátane svetiel, kamier, zvončekov, zámkov, termostatov a ďalšieho vybavenia inteligentnej domácnosti. Samsung plánuje rozšíriť od tohto roku výber zariadení a ich využiteľnosť podporou štandardov pre automatizáciu domácnosti Matter a Home Connectivity Alliance.

Do mnohých špičkových aplikácií na Smart monitore, vrátane SmartThings a Smart Hub, bola pridaná podpora myši pre oveľa pohodlnejšie ovládanie bez diaľkového ovládača.

Aplikácia Smart Hub umožňuje získať okamžitý prístup k Prime Video, Netflixu, YouTube, aplikáciám pre streamovanie hier a ďalším obľúbeným službám.

Nová funkcia My Contents poskytuje používateľom prehľadné užitočné informácie. Keď je monitor v pohotovostnom režime a cez nízkoenergetického rozhrania Bluetooth deteguje registrovaný mobilný telefón, zobrazí na obrazovke personalizované fotografie užívateľa, jeho rozvrh a ďalšie správy. Keď sa telefón vzdiali z dosahu, monitor sa vráti do pohotovostného režimu.

Integrovaná kamera SlimFit má najnovšie rozlíšenie 2K a spolupracuje s aplikáciami pre videokonferencie, ako je napríklad Google Meet.

Okrem toho je Smart Monitor M8 zabezpečený technológiou Samsung Knox Vault, ktorá šifruje osobné údaje a uchováva uložené súbory a informácie izolovane od hlavného operačného systému zariadenia, aby ich chránila pred útokmi.

 

[1] Delta E je štandardná výpočtová metrika, ktorá koreluje ľudský vizuálny úsudok o rozdieloch medzi dvoma vnímanými farbami. Presnosť farieb delta E ≤ 2 znamená mimoriadne presnú reprodukciu farieb, ktorá dosahuje lepšie zobrazenie farebných rozdielov, než aké dokáže rozpoznať ľudské oko.

Samsung Electronics Co., Ltd.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať