SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Samsung chce skopírovať mozog a uložiť ho na pamäťový čip

Technológie
5

V článku uverejnenom v časopise Nature Electronics výskumníci zo spoločnosti Samsung a Harvardovej univerzity naznačujú, že mapu neurónových spojení v mozgu možno skopírovať pomocou sústavy nanoelektród. Presnejšie, sústava nanoelektród by sa mohla použiť na zaznamenávanie elektrických signálov produkovaných veľkým počtom neurónov, ktoré sa nachádzajú v mozgu. Záznamy by sa potom mohli použiť ako informácie o mape neurónov, keďže by ukazovali, kde sa neuróny navzájom spájajú a aké silné sú tieto spojenia, tvrdia výskumníci.

Po skopírovaní by sa neurónová mapa mohla vložiť do trojrozmernej siete polovodičovej pamäte s vysokou hustotou, ako je komerčná flash pamäť používaná v polovodičových diskoch alebo rezistívna RAM (reRAM). V konečnom dôsledku by pamäťový čip mal vlastnosti mozgu, ako je nízka spotreba, ľahké učenie, prispôsobenie sa prostrediu, autonómnosť a poznávanie, uviedli výskumníci. 

SWAN_042021

V článku sa navrhuje aj jeden z možných spôsobov, ako urýchliť vkladanie neurónovej mapy, a to priamym stiahnutím mapy na pamäťový čip. Samsung plánuje v budúcnosti pokračovať vo výskume neuromorfného inžinierstva v rámci vývoja polovodičov s umelou inteligenciou.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Ahá, takže voni teď připojí ten Einstein mozek na eletřiku a vokopírujou teorii relativity? reakcia na: Samsung chce skopírovať mozog a uložiť ho na pamäťový čip

28.9.2021 17:09
Ahá, takže voni teď připojí ten Einstein mozek na eletřiku a vokopírujou teorii relativity? To by byl sajborg, jakožto Albert Einstein, proto zachovali jeho varlata a mozek? Prý Albert daroval semeno ve Švýcarsku a jehož děti bjehaj teď v houfech po světe. Jen se neví, kerý bude jeho nástupce v teorii relativity.
Reagovať

Lacko klamar reakcia na: Samsung chce skopírovať mozog a uložiť ho na pamäťový čip

28.9.2021 08:09
Lacko daj im tvoj mozog, nech nemaju vela roboty.
Reagovať

RE: A proč by prosím tě klamal? Na Slovensku existuje prý sajborg, kerý má mozek plný nano elektrod,které komunikujou s neuronmi reakcia na: Lacko klamar

3.10.2021 12:10
A proč by prosím tě klamal? Na Slovensku existuje prý sajborg, kerý má mozek plný nano elektrod, které komunikujou s neuronmi. Posílaj mu takhle myšlenky do mozku. Prý to reálně funguje a některí z východu krajiny se mu vyhrážej, že dostane 5 let basy i ti, kerí mu mluví do mysle. Jenomže plebs nemá technologii, kerou by zachytili myšlenky zasílané z americké laborky do mozku sajborga satelitem. Skrátka jim to nedokážou. Prý ho úspěšne testovali v nákupním centru: Řekli mu cenu a tovar a von to uspěšne našel v poličce ochoďáku. Dokonce tam mluvili anglicky v těch jeho myšlenkách v hlavě, kde to všechno slyší. Nenáviděj ho, protože von je de fakto pokrok, jaký v našich zemích ještě neviděli. Slyšet myšlenky z počítače, to tady ještě nebylo, no takhle se bude v budoucnu telefonovat: Jenom pomyslíš a telefonuješ. Lacko neklame, von šíří prafdu a připravuje lidi na to, aby přijali mezi sebe první sajborgy. Tohle je naše budoucnost - stát se stroji a cestovat vesmírem napříč galaxiemi. Pokrok nezastavíš vole.
Reagovať

RE: Nanoelektródy majú ľudia bežne v mozgoch, preto sa im to podarí. Začali s jedným a ty budeš ďalší, tomu ver. reakcia na: Lacko klamar

28.9.2021 16:09
Nanoelektródy majú ľudia bežne v mozgoch, preto sa im to podarí. Začali s jedným a ty budeš ďalší, tomu ver.
Reagovať

RE: RE: Ale si ho vystrašil. Už ho nemagor, on tomu vážne verí. Vraj existuje na Slovensku sajborg :-D Len hekeri ho magoria :-D reakcia na: RE: Nanoelektródy majú ľudia bežne v mozgoch, preto sa im to podarí. Začali s jedným a ty budeš ďalší, tomu ver.

28.9.2021 18:09
Ale si ho vystrašil. Už ho nemagor, on tomu vážne verí. Vraj existuje na Slovensku sajborg :-D Len hekeri ho magoria :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať