SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Samsung chce skopírovať mozog a uložiť ho na pamäťový čip

Technológie
1

V článku uverejnenom v časopise Nature Electronics výskumníci zo spoločnosti Samsung a Harvardovej univerzity naznačujú, že mapu neurónových spojení v mozgu možno skopírovať pomocou sústavy nanoelektród. Presnejšie, sústava nanoelektród by sa mohla použiť na zaznamenávanie elektrických signálov produkovaných veľkým počtom neurónov, ktoré sa nachádzajú v mozgu. Záznamy by sa potom mohli použiť ako informácie o mape neurónov, keďže by ukazovali, kde sa neuróny navzájom spájajú a aké silné sú tieto spojenia, tvrdia výskumníci.

Po skopírovaní by sa neurónová mapa mohla vložiť do trojrozmernej siete polovodičovej pamäte s vysokou hustotou, ako je komerčná flash pamäť používaná v polovodičových diskoch alebo rezistívna RAM (reRAM). V konečnom dôsledku by pamäťový čip mal vlastnosti mozgu, ako je nízka spotreba, ľahké učenie, prispôsobenie sa prostrediu, autonómnosť a poznávanie, uviedli výskumníci. 

V článku sa navrhuje aj jeden z možných spôsobov, ako urýchliť vkladanie neurónovej mapy, a to priamym stiahnutím mapy na pamäťový čip. Samsung plánuje v budúcnosti pokračovať vo výskume neuromorfného inžinierstva v rámci vývoja polovodičov s umelou inteligenciou.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Ahá, takže voni teď připojí ten Einstein mozek na eletřiku a vokopírujou teorii relativity? reakcia na: Samsung chce skopírovať mozog a uložiť ho na pamäťový čip

28.9.2021 17:09
Ahá, takže voni teď připojí ten Einstein mozek na eletřiku a vokopírujou teorii relativity? To by byl sajborg, jakožto Albert Einstein, proto zachovali jeho varlata a mozek? Prý Albert daroval semeno ve Švýcarsku a jehož děti bjehaj teď v houfech po světe. Jen se neví, kerý bude jeho nástupce v teorii relativity.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať