SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Samsung predstavil nový 200 Mpx snímač fotoaparátu pre smartfóny

0

ISOCELL HP1 poskytne doposiaľ najvyšší počet pixelov zo všetkých snímačov pre smartfóny. Vďaka hustote pixelov nového snímača bude veľkosť jednotlivých pixelov zdanlivo nízka – 0,64 μm. Na porovnanie, ISOCELL HM3, ktorý sa nachádza v Samsung Galaxy S21 Ultra, má veľkosť pixelov 0,8 μm. Podobne ako predchádzajúci špičkový snímač Samsungu však aj ISOCELL HP1 môže využívať techniku spájania pixelov, ktorá umožňuje spojiť viacero pixelov, v tomto prípade 16, do jedného.

Nový systém spájania pixelov, ktorý Samsung nazýva ChameleonCell, dokáže prepínať medzi rozložením 2 × 2, 4 × 4 alebo full pixel v závislosti od aktuálneho prostredia. Napríklad v prostredí so slabým osvetlením sa HP1 zlúčením 16 susedných pixelov zmení na 12,5 Mpx obrazový snímač s veľkými 2,56 μm pixelmi. V jasných denných podmienkach však môže snímač ísť na plný počet megapixelov.

Pokiaľ ide o video, ISOCELL HP1 dokáže zachytiť zábery s rozlíšením 8 K/30 snímok za sekundu bez toho, aby výrazne narušil zorné pole. Zaznamenáva v rozlíšení 50 Mpx alebo 8192 × 6144 pixelov. Okrem toho spoločnosť predstavila aj ISOCELL GN5, 50 Mpx snímač produkujúci 1 μm pixely s technológiou automatického zaostrovania Dual Pixel Pro. Samsung tvrdí, že vďaka miliónu viacsmerových fotodiód s fázovou detekciou je automatické zaostrovanie „okamžité“ a snímky pri extrémnom osvetlení sú ostrejšie.

Zdroj: trustedreviews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať