SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Šikovné laserové meracie zariadenie pre konštruktérov, architektov či geodetov

Technológie
0

MEAZOR je  špičkový merací nástroj, ktorý získal ocenenie Good Design Award. Dokáže vypočítať vzdialenosti, skenovať pôdorysy, vypočítať uhly či prevádzať merania medzi imperiálnymi a metrickými systémami. Stručne povedané, toto malé zariadenie nahradí meraciu pásku, laserovú meraciu pištoľ, vodováhu, uhlomer a dokonca aj vašu váhu či pravítko.

Drobné meracie zariadenie veľmi pripomína ikonickú Motorolu Aura z roku 2008. MEAZOR je vybavený interným procesorom, ktorý je schopný presne vytvárať pôdorysy, merať malé a veľké vzdialenosti, vykresľovať obrysy a ukladať všetky všetky namerané veličiny do telefónu, aby ste sa im mohli venovať neskôr.

Zariadenie má na jednej strane koliesko (ktoré vám umožňuje merať vzdialenosti rolovaním po povrchoch) a laserové meradlo na druhej strane (funguje ako presný 2D skener a laserový merač). Medzi nimi je kruhový viacdotykový displej a rozhranie s jedným tlačidlom, ktoré vám umožňuje merať vzdialenosti, ukladať a prenášať ich do telefónu. Keď sa meranie/profil/2D sken dostane do smartfónu, môžete ich upravovať, aktualizovať, konvertovať metriky a dokonca zdieľať ortografické a plánovacie výkresy v rôznych formátoch.

MEAZOR dokáže presne merať malé aj veľké vzdialenosti. Pri menších vzdialenostiach vám rolovacie koliesko umožňuje merať jednoduchým rolovaním pozdĺž danej čiary – rovnej alebo zakrivenej. Laser vám zasa umožní ľahko merať veľké vzdialenosti. Môžete zariadenie použiť ako laserovú pištoľ, namieriť ho z jednej steny na druhú, aby ste vypočítali vzdialenosti medzi nimi, prípadne jednoducho pripevníte MEAZOR na statív a otočíte ho o 360°, čím za chvíľku vytvoríte presný pôdorys miestnosti.

Priamo v zariadení sa môžete prepínať medzi metrickými a imperiálnymi jednotkami, dokonca ho naprogramovať tak, aby zväčšovalo alebo zmenšovalo vaše merania podľa akéhokoľvek faktora. MEAZOR môže ukladať vaše merania aj ako 2D plány a zdieľať ich s inými zariadeniami cez bluetooth. Pôdorysy sa ukladajú do telefónu ako vektorové dáta, ktoré možno zakresliť, upravovať alebo aktualizovať. Pôdorysy možno doplniť o okná, dvere, detaily schodiska, hrúbku stien priamo vo vašom smartfóne. Pred niekoľkými rokmi by si to vyžadovalo počítač s drahým CAD softvérom.

S dĺžkou menej ako 10 cm je MEAZOR najmenší laserový skener dostupný v súčasnosti. Obsahuje mikroprocesor STM32, pričom jeho batéria má 30-dňovú pohotovostnú dobu. MEAZOR sa dodáva s nabíjacím káblom typu C, ministatívom (na skenovanie miestností) a malým skrutkovačom, ktorý vám umožní otvárať a vymieňať diely. Cena zariadenia MEAZOR je 199 USD, v súčasnosti si ho možno predobjednať (https://hozodesign.com/products/meazor).

Zdroj: yankodesign.com

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať