CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Šikovné mobilné ubytovanie nielen pre utečencov a bezdomovcov

4

CMAX Systems Building-in-a-Box je prenosná konštrukcia za 8000 dolárov, v ktorej môže spať až 8 ľudí a ktorú možno zostaviť zhruba za 10 minút. Pôvodne bola navrhnutá na ubytovanie utečencov, ale teraz je k dispozícii na predaj verejnosti. Kompaktná jednotka meria 5,8 m na dĺžku, 2,25 m na šírku a má výšku stropu 2,2 m, takže je vhodná na rôzne účely.

Kľúčovou vlastnosťou systému CMAX je možnosť zloženia do 150-kilogramového balíka, ktorý môžu ľahko prepraviť a postaviť dvaja ľudia len za 10 minút. CMAX je vybavený nastaviteľnými nohami, zasúvacími plochami a uzamykateľnými dverami na zaistenie bezpečnosti. Možno ho takisto prispôsobiť vybavením, ako sú solárne panely, klimatizácia a jednotky na úpravu vody.

Systém CMAX ponúka všestranné riešenie, ktoré môže poslúžiť ako dočasný prístrešok, sklad, obytné priestory alebo pracovný priestor za prijateľnú cenu. Vďaka svojej odolnej konštrukcii a schopnosti odolávať rôznym klimatickým podmienkam je ideálny na riešenie problémov s bývaním vrátane bezdomovstva a potrieb núdzového bývania.

Proces kúpy je trochu netradičný. Potenciálni kupujúci musia požiadať o informácie o cene prostredníctvom formulára na webovej stránke, pričom dostanú ponuku kúpiť si akcie spoločnosti. Generálny riaditeľ však potvrdil, že jednotku si možno kúpiť za 8000 USD bez potreby kúpy akcií spoločnosti.

Hlavným cieľom neziskovej organizácie CMAX Foundation je pomáhať pri prírodných katastrofách a podporovať utečencov. Pritom každých 11 systémov CMAX predaných spotrebiteľom znamená darovanie jednej jednotky nadácii na použitie v utečeneckom tábore alebo na mieste katastrofy. Celkovo systém CMAX ponúka praktické a efektívne riešenie pre širokú škálu aplikácií – od pomoci v núdzových situáciách až po dobrodružstvá v prírode.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

ľahko prepraviť a postaviť reakcia na: Šikovné mobilné ubytovanie nielen pre utečencov a bezdomovcov

11.7.2024 11:07
"150-kilogramového balíka, ktorý môžu ľahko prepraviť a postaviť dvaja ľudia len za 10 minút."
To už chcem vidieť ako to so ženou ľahko zložím z auta.
Reagovať

RE: ľahko prepraviť a postaviť reakcia na: ľahko prepraviť a postaviť

12.7.2024 21:07
Z auta ti to pomôže zložiť gravitácia. Ale naložiť ti to už pomôže AI generátor náhodných textov. A zober si s ňou do tej manželskej postele aj ďalších 6 ľudí, nech máme recenziu.
Reagovať

Ty vole reakcia na: Šikovné mobilné ubytovanie nielen pre utečencov a bezdomovcov

11.7.2024 09:07
Stanom zachránili ľudstvo. Tie teasre sú stále trapnejsie
Reagovať

útulok reakcia na: Šikovné mobilné ubytovanie nielen pre utečencov a bezdomovcov

11.7.2024 08:07
Tých 8 ľudí v jednej manželskej posteli by som si pozrel. AI naozaj nie je vhodná do produkcie mimo náhrady fejetónov.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať