ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Šikovné riešenie na zbieranie tenisových loptičiek bez zohýnania

Technológie
0

Touch Trap môže byť najväčšou hardvérovou inováciou v tenise od čias automatického odpaľovacieho zariadenia na tenisové loptičky. Ide o jednoduché zariadenie, ktoré rieši jednoduchý, ale veľmi nepríjemný problém. Hoci hranie tenisu je zábava, zohýbať sa každé dve minúty, aby ste zdvihli tenisové loptičky, môže byť otravné.

Zariadenie Touch Trap, ktoré je navrhnuté tak, aby sa dalo umiestniť na spodný koniec rukoväti tenisovej rakety, je univerzálny dodatočne montovateľný doplnok, ktorý uľahčuje zbieranie tenisových loptičiek z podlahy.  Jeho konštrukcia inšpirovaná pazúrmi bez použitia tlačidiel alebo mechanizmov zachytí loptičky z trávy, antuky, koberca alebo tvrdého kurtu.

Predplatné NEXTECH 2021

Touch Trap je navrhnutý tak, aby univerzálne pasoval prakticky na akúkoľvek raketu. Umožní vám to zlepšiť si výstroj, ktorý vlastníte, bez toho, aby ste míňali peniaze na novú raketu. Nápad sa zrodil v hlavách manželov Orlovovcov. Daniela a Zeeva videli, ako si mnohí ich priatelia spôsobili zranenia chrbta, keď sa zohýbali, aby zdvihli tenisové loptičky uprostred hry.

Jednému zo svojich starších priateľov na kurte sľúbili, že vyvinú riešenie, ktoré mu pomôže získať loptičku bez toho, aby sa musel predkláňať. Chcelo to len niekoľko náčrtov, iterácií a prototypov vytlačených na 3D tlačiarni. Touch Trap sa vďaka pružnej gumovej spodnej časti pripevní na koniec rakety a používa tvrdú plastovú „pazúrovú“ korunku, ktorá uchopí loptičku.

Stačí držať raketu rukoväťou smerom nadol a pritlačiť Touch Trap na loptičku. Keď tá s cvaknutím zapadne do pasce, zdvihnete raketu a vyberiete loptičku. Celý proces trvá len niekoľko sekúnd a vyžaduje si len zlomok pôvodne potrebného úsilia. Patentovaný lapač Touch Trap môžu prispievatelia na portáli Indiegogo získať za zvýhodnenú cenu 18 eur.

Zdroj: yankodesign.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať