SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Slovaci opäť zabodovali na najväčšej investičnej konferencii v Európe

Tlačové správy
0

Finax opäť potvrdil svoje vedúce postavenie na trhu, keď na desiatom ročníku prestížneho investičného fóra Invest Cuffs v Krakove získal prestížne ceny: 1. miesto v kategórii Firma alternatívnych investícií roka a dve druhé miesta v kategóriách Fintech roka a Trhová aplikácia roka.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Diskusie na fóre odhalili markantný rozdiel v investičných stratégiách medzi Slovenskom a Poľskom. Finax stojí v popredí podpory pasívneho investičného prístupu. „Dominancia pasívneho prístupu na Slovensku pramení v daňovom oslobodení príjmov z prevodu cenných papierov po 1 roku. Chýbajúce domáce aktíva a chabá burza nás dávno naučili investovať globálne”, uvádza Juraj Hrbatý, CEO spoločnosti Finax a dopĺňa: „Rozdiel je aj v komunikácii štátu. Poľský 2. a 3. pilier fungujú inak. V našom prípade sú postavené viac na princípoch pasívneho svetového investovania. V Poľsku dominujú silný "home bias" (preferencia k domácim aktívam), investovanie na vlastnú päsť cez brokerov alebo do drahých podielových fondov.  Varšavská burza je jednou z najlepších v Európe. Obchoduje sa nej viac ako 400 firiem.” 

Úspechy Finaxu na Invest Cuffs 2024 svedčia nielen o inovatívnosti a kvalite jej služieb, ale aj o schopnosti spoločnosti prispievať k finančnej gramotnosti a podporovať diverzifikáciu investícií. Tieto ocenenia potvrdzujú dôležitosť adaptability a globálneho pohľadu na investovanie.

„Je pre nás veľkou cťou, že sme mohli reprezentovať Slovensko a získať takéto uznanie na medzinárodnej úrovni. Ukazuje to našu snahu o inovácie a záväzku poskytovať našim klientom najlepšie služby," zakončil Hrbatý.

Invest Cuffs je významným míľnikom pre finančných technológov, investorov a investičné firmy z celej Európy, kde sa každoročne stretávajú, aby prediskutovali najnovšie trendy, nápady a inovácie v investičnom svete.

O spoločnosti Finax

Finax sprístupňuje inteligentné investovanie širokej verejnosti už od roku 2017. Ako slovenská firma pôsobí okrem domácej pôdy v 5 ďalších krajinách strednej a východnej Európy. Už viac ako 70-tisíc spokojných klientov investuje s Finaxom do indexových fondov ETF, ktoré nielenže výnosmi porážajú konkurenciu, ale zároveň prinášajú aj atraktívne daňové výhody.

Spoločnosť spravuje majetok v hodnote viac ako 750 mil. eur Ako obchodník s cennými papiermi je licencovaná Národnou bankou Slovenska, pričom majetok klientov spadá pod ochranu Garančného fondu investícií. Inteligentné investovanie od Finaxu sa hrdí množstvom ocenení. V marci tohto roku mu bol udelený titul Investičný produkt roka na jednom z najväčších investičných podujatí v Európe Invest Cuffs v Krakove.

Zobrazit Galériu

Finax

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať