HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Smetiarsky robot s tromi ramenami rýchlo a efektívne triedi odpad

13

Roboty prispievajú k efektivite a produktivite v podnikoch po celom svete. Matanya Horowitz, zakladateľ spoločnosti AMP Robotics, pracuje na vývoji riešenia, ktoré má zefektívniť recykláciu. Výsledkom je robot s tromi ramenami, ktorý pri recyklačnej linke sleduje, rozhoduje a triedi. Odhaduje sa, že práca robota je dvakrát rýchlejšia ako manuálne triedenie. Jeho tri ruky môžu „odsávať“ konkrétne predmety z dopravného pása.

Zariadenie dokáže vytriediť 80 recyklovaných predmetov za minútu s presnosťou na 99 %. Využíva umelú inteligenciu na identifikáciu rôznych druhov materiálov, ktoré prechádzajú po dopravnom páse. Súčasné recyklačné systémy veľkú časť vytriedených materiálov posielajú na skládky. AMP Robotics odhaduje, že jeho recyklačné roboty v minulom roku znížili emisie o pol milióna ton presmerovaním recyklovateľného odpadu zo skládok.

\Zdroj: inhabitat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

13 komentárov

ste super redakica, mám vás rada reakcia na: Smetiarsky robot s tromi ramenami rýchlo a efektívne triedi odpad

18.2.2021 13:02
Píšete skvelé články, neprajníkov si nevšímajte, nevedia čo je pokora, ani dohoda ani ústupok, či vďaka za napísaný článok zdarma. Je jasné, že robot by sa tu zišiel!
Reagovať

RE: ste super redakica, mám vás rada reakcia na: ste super redakica, mám vás rada

18.2.2021 15:02
Skvela zena, v skutocnosti ty si neprajnicka a skodis im. Podporujes ich k upadaniu kvality a navadzas na ignorovanie kvalitnych reakcii. "Vas zakaznik vas pan" si uz pocula? "Sebareflexia" si uz pocula? Si predstav, keby tebe v praci sef robil stale zle a stale by ta ignoroval. A tvoja kolegyna by hovorila sefovi pokracuj v robeni zle, ignoruj tu neprajnicku. Presne to robis. Kvalitne reakcie dostavaju aby sa zlepsili, nie aby boli kritizovani. Keby vzdy vymynili 2-3 klamlive slova v nadpise za fakty, alebo ich nepouzili, diskusia by bola uplne o niecom inom....taku aku si predstavujes.
Reagovať

RE: RE: ste super redakica, mám vás rada reakcia na: RE: ste super redakica, mám vás rada

18.2.2021 18:02
Kvalita je na dobrej úrovni, veď ti tu vždy dajú zdroj a originálny článok. Keby si mal mozog v hlave, tak si ho prečítaš a čuškáš :) Lenže ty a tvoje ego!
Reagovať

. reakcia na: Smetiarsky robot s tromi ramenami rýchlo a efektívne triedi odpad

18.2.2021 01:02
"rýchlo a efektívne"? Co je na tom efektivne, ked to stoji minimalne 6000 eur mesacne na pausal? Za tu sumu by boli 6 nezamestnani luxusne plateni, keby ich tam zobrali. Opravte si nadpis, je to neefektivne a pomale za tu cenu. Zase klamete s vyvodzovanim zaverov, ktore si neoverujete.
Reagovať

RE: . reakcia na: .

28.2.2021 23:02
Toto nie je kúpno predajná akcia, nepredpokladám že by si to niekto kupoval domov, je to iba prezentované ako zaujímavý nápad. Kto si to chce kúpiť, určite nie je taký hlúpy aby to kupoval iba na základe tohto článku ale spraví si výpočet ekonomickej návratnosti. Ak sa to osvedčí a začne masovo vyrábať tak sa to ešte zlacní.

Druhá vec: Nie je spomenuté ani aká efektivita sa myslí. Čo sa týka triedenia odpadu tak to je z krátkodobého hľadiska neekonomické tak či tak (s výnimkou niektorých materiálov, napr. kovy). Napriek tomu to robíme kvôli ekológii, reguláciám a dotáciám. Aby ste sa nečudovali keď niekomu "múdremu" vo vláde napadne nakúpiť také stroje hromadne napr. z európskych fondov :-/.

Tretia vec: Stroj môže teoreticky pracovať 24 hodín denne (samozrejme v závislosti od poruchovosti a pravidelnej údržby), nepozná víkendy, dovolenky, ani zamestnanecké výhody. Nestane sa mu že sa zle vyspí a bude to triediť ako mu ruky idú.

Posledná vec: Nadpis nie je určený na to aby vyvodzoval závery. Nadpis má zaujať dostatok čitateľov. Nemal by byť nezdravo provokujúci no ani nudný... Keď sme už pritom tak dokonca celý tento článok nevyvodzuje závery, ale prezentuje nápad a dokladá to faktami od autorov projektu. Nenúti Vás veriť im.

RE: . reakcia na: .

18.2.2021 08:02
Keby to stálo aj 100 000 € mesačne, pre určenie toho či je to efektívnejšie ako ľudia to nie je dostačujúca informácia. Namiesto pokryteckého anonymného klamania, by ste mohli skúsiť trochu pokory.

RE: . reakcia na: .

18.2.2021 06:02
Kto tam pise o nejakom pausale ?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať