SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Solárne články dosiahli nový svetový rekord

2

Popredný svetový dodávateľ fotovoltiky JinkoSolar oznámil, že jeho perovskitový tandemový solárny článok typu N, testovaný Šanghajským inštitútom mikrosystémov a informačných technológií, dosiahol pôsobivú účinnosť konverzie 33,24 %. Prekonal tak predchádzajúci rekord spoločnosti JinkoSolar 32,33 % pre rovnaký typ tandemových článkov.

Rekordný perovskitový tandemový solárny článok využíva ako spodnú vrstvu monokryštalický solárny článok TOPCon spoločnosti Jinko typu N s vysokou účinnosťou. Vďaka rôznym materiálovým a technologickým inováciám, ako je ultratenká technológia pasivovaného poly-Si kontaktu, nová technológia zachytávania svetla, medziľahlá rekombinačná vrstva s vysokou priepustnosťou svetla a vysokou mobilitou nosičov a účinná technológia povrchovej pasivácie s použitím hybridných materiálov, sa dosiahol prelom v účinnosti konverzie tandemového solárneho článku perovskit/TOPCon.

Ako popredná spoločnosť vo fotovoltickom priemysle investuje JinkoSolar ročne značné prostriedky do výskumu a vývoja technologických inovácií, podala viac ako 3800 globálnych patentových prihlášok a bolo jej udelených viac ako 3500 patentov.

Zdroj: cleantechnica.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Geniusperohryz reakcia na: Solárne články dosiahli nový svetový rekord

11.6.2024 13:06
To je ale trochu menej,ako nasi perohryzovia a kučerokočky vyfasovali opravnenie od pospoliteho ludu ,pretavovat slnecny svit bruselskych lámp na akusticke vlnenie v lámanej angličtine,aj keď s dobrym úmyslom v dobrej viere,avsak asi sedem rokov pred redukciou byrokratickeho molocha valcovej budovy s cirkusovým sedením na nediskriminačny pocet poslancov jednotlivych krajín. Ved to predsa nie je olympiada,že?
Reagovať

RE: Geniusperohryz reakcia na: Geniusperohryz

12.6.2024 09:06
O čom to melieš?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať