SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Spoločnosť Panasonic predstavila nové rady televízorov na rok 2022

0

Spoločnosť Panasonic predstavila nové modely televízorov s obrazovkami OLED a Core LED s uhlopriečkami od 77 do 42 palcov v základnom a prémiovom rade na rok 2022. Nové modely prichádzajú s hernými funkciami vrátane Game ControlBoard a zlepšenou nízkou latenciou na hranie hier s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Bez ohľadu na veľkosť obrazovky je v rámci celého radu OLED na rok 2022 teraz k dispozícii vstup HDMI 2.1 s pokročilými hernými funkciami.

LED televízor LX940 zároveň podporuje Game ControlBoard a HDMI 2.1. Všetky modely OLED využívajú najnovšie konfigurácie panelov generácie 2022 so zlepšeným jasom a sýtosťou farieb, na ktorých vyladení pracoval popredný hollywoodsky kolorista Stefan Sonnenfeld. Modely LED radu LX940 a vyššie využívajú procesor HCX Pro AI a podporujú automatické nastavenie teploty farieb tak, aby čo najlepšie zodpovedala okolitému prostrediu. Všetky modely OLED podporujú aj adaptívny kalibrovaný režim Netflix. Spoločným menovateľom je najnovšia verzia operačného systému My Home Screen 7.0 a ďalšie funkcie na sprístupnenie obsahu.

Ešte lepšie OLED

Rad OLED zahŕňa modely LZ2000, LZ1500, LZ1000 a LZ980. Tieto modely sú ideálnou voľbou pre milovníkov filmov, pretože všetky televízory OLED na rok 2022 využívajú najnovšie konfigurácie panelov. Modely LZ2000 a LZ1500 (s výnimkou modelov 48" a 42") sa môžu pochváliť konfiguráciou Master OLED Pro, zatiaľ čo LZ1000 využíva konfiguráciu Master OLED. Modely LZ1500 s uhlopriečkou 48" a 42" a LZ980 používajú konfiguráciu OLED. Všetky modely OLED 2022 boli spoločnosťou Panasonic špeciálne vyvinuté tak, aby dokázali sprostredkovať ešte vyšší jas i v maximálnych polohách v režimoch TrueCinema, Cinema, Filmmaker a Professional. Okrem toho bol vďaka procesoru HCX Pro AI spoločnosti Panasonic zlepšený farebný rozsah modrej farby, pričom sa zachovala vysoká presnosť pri reprodukcii rôznych gradácií.  

Rad Core LED

Rad Core LED zahŕňa modely LX940 LED a LX800 Core LED, ktoré milovníkom športu a hier poskytujú úchvatný zážitok. Rad Core LED, vybavený procesormi HCX Pro AI (LX940) a HCX (LX800), poskytuje vysokú presnosť farieb a vynikajúci kontrast. Rad Core LED je cielený na hranie hier a sledovanie filmov, pretože HDR Cinema Display Pro (LX940), HDR Cinema Display (modely LX800 75", 65", 55") a Bright Panel Plus (LX800 50", 43") upravujú jas podľa okolitého osvetlenia.

Kvalita obrazu, ktorá sa prispôsobí okolitému prostrediu

Všetky televízory OLED a televízor LX940 LED využívajú senzory, ktoré detegujú teplotu farieb okolia a upravujú obraz do najmenších detailov, aby poskytovali prirodzenejší zážitok napríklad pri sledovaní v noci. Táto nová funkcia nadväzuje na režim Auto Al, predstavený minulý rok, ktorý využíva umelú inteligenciu na to, aby v reálnom čase rozpoznal typ prehrávaného obsahu a plynule a automaticky optimalizoval kvalitu obrazu a zvuku. Zlepšenia v technológii Al viedli k rýchlejšiemu rozpoznávaniu žánrov pomocou umelej inteligencie. Vnútri prémiových televízorov Panasonic spolupracujú pokročilé AI snímače okolitého jasu a teploty farieb s procesorom HCX Pro AI, aby čo najrealistickejšie nastavili každý farebný tón individuálne na základe okolitého svetla, čím poskytujú pohodlnejší zážitok zo sledovania vo dne aj v noci. Je to založené na skutočnosti, že ľudia vnímajú bielu rôzne v závislosti od osvetlenia. Napríklad väčšina európskych domácností používa večer a v noci svetlo teplých farieb, čo znamená, že biele farby na obrazovke môžu vnímať ako modré a príliš studené. Čip HCX Pro AI preto ladí a zachováva farby známe ľudskému oku (napríklad pleťové tóny), aby bol obraz prirodzený. V nových modeloch výrobca rozšíril adaptívne ovládanie aj o podporu adaptívneho kalibrovaného režimu Netflix na automatické spracovanie obrazu v závislosti od okolitého osvetlenia v miestnosti. Režim Netflix Adaptive Calibrated Mode, ktorý je k dispozícii v rade OLED, umožňuje teraz dosiahnuť presnú kvalitu obrazu na hollywoodskej úrovni i pre streamovaný obsah, reprodukovať kvalitu obrazu Master Monitor, ktorú používajú tvorcovia filmov Netflix v postprodukcii, a poskytovať obraz verný zámerom filmárov.

Všetky tohtoročné panely OLED spájajú technickú presnosť spoločnosti Panasonic, podporenú znalosťami Stefana Sonnenfelda v oblasti ladenia farieb. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Company 3 je spoľahlivým spolupracovníkom najlepších svetových filmárov. Sonnenfeld patrí medzi hŕstku popredných umelcov, ktorí sa zasadzujú o silu farebného ladenia pri rozprávaní príbehov a premietaní emócií, uplatnil svoje schopnosti koloristu v mnohých z najuznávanejších a najpopulárnejších celovečerných filmov posledného desaťročia. Rovnako ako mnoho ďalších popredných koloristov používa aj on pri svojej každodennej práci obrazovky Panasonic OLED ako veľkoformátové referenčné monitory. Televízory Panasonic OLED sa teda často využívajú v štúdiách a postprodukčných spoločnostiach.

Ešte lepšie zážitky pre hráčov

Rýchlosť, jas a plynulosť sú základné predpoklady na zážitok, ktorý vás plne vtiahne do hry. Herný režim Panasonic Game ModeExtreme ukazuje pokrok, ktorý z televízorov Panasonic OLED a LED LX940 robí dokonalé nástroje pre hráčov. Patrí sem podpora kľúčových funkcií štandardu HDMI 2.1, ako je vysoká snímková frekvencia (HFR) aj premenlivá obnovovacia frekvencia (VRR) pri 120 Hz v plnom rozlíšení 4K. Podpora VRR pomáha riešiť mnoho potenciálnych problémov na strane konzoly, ako je napríklad šklbanie a trhanie, ak sú vykresľované rozlíšenie a úroveň detailov (LOD – level of details) príliš vysoké, prípadne je vykresľovaných priveľa efektov či objektov naraz. Pri zapnutom VRR televízor a konzola synchronizujú tempo snímok, aby bol zážitok plynulejší. Úplne nová funkcia nazvaná Game ControlBoard zhromažďuje všetky dôležité herné nastavenia a informácie na jednom mieste a prezentuje ich v novej vrstve ako prekrytie hry, vďaka čomu hráči nemusia hru opúšťať. Navyše ju možno naprogramovať tak, aby bola prístupná len jedným kliknutím na diaľkovom ovládači, a to priradením k nastaviteľnému tlačidlu Moje aplikácie.

Game ControlBoard poskytuje prístup k nasledujúcim kľúčovým funkciám a informáciám v reálnom čase:

  • Informácie – táto možnosť zobrazuje všetky informácie zo zdrojovej hry, napríklad obnovovaciu frekvenciu, metaúdaje HDR a údaje o podvzorkovaní farebnosti.
  • Rozšírená viditeľnosť tmavých scén (DarkVisibilityEnhancer) – umožňuje hráčovi jemne upraviť takmer čiernu časť tmavých scén, čo zlepšuje viditeľnosť cesty alebo uľahčuje odhalenie nepriateľov skrývajúcich sa v tieni.
  • HDR Tonemap – zobrazuje aktuálne nastavenie mapovania tónov HDR, medzi ktoré patria režimy Vypnuté (mapovanie tónov riadi hracia konzola), Zapnuté (mapovanie tónov riadi televízor) alebo Dynamické (televízor analyzuje prichádzajúce snímky v reálnom čase a vytvára dynamické mapovanie tónov pre jednotlivé scény, i keď je zdrojom statický HDR).
  • InputLag a VRR – zobrazenie a úprava vstupného oneskorenia a VRR.
  • Režim zobrazenia – umožňuje hráčovi v reálnom čase meniť režim zobrazenia a vidieť efekt v priamom náhľade, aby si mohol vybrať preferovaný vzhľad.

V roku 2022 dochádza k zlepšeniu aj z hľadiska rýchlosti, obnovovacia frekvencia 60 Hz výrazne znižuje latenciu a vstupné oneskorenie pri hrách na televízoroch OLED. To podstatne znižuje záťaž pre hráčov, ktorí vyžadujú rýchlu reakciu, predovšetkým pri akčných hrách. Panasonic navyše dokázal zabrániť zasekávaniu hier, čím zaistil plynulejšiu hru, a teda ešte lepší zážitok. Vďaka tomu televízory OLED a rad LX940 získali v roku 2022 certifikát AMD FreeSync PremiumSupport. LED televízor LX940 je tiež vybavený rýchlym 120 Hz panelom zaisťujúcim dvojnásobnú rýchlosť zobrazenia, čo je ideálne pre hráčov, ktorí potrebujú nízku latenciu.

Zlepšený zvuk s presnou lokalizáciou

Televízor OLED LZ2000 prichádza so smerovým zvukom, ktorý dopĺňa integrovaný zvukový systém Panasonic 360° Soundscape all-in-one TV. Výsledkom je jedinečný pohlcujúci audio zážitok v kvalite Dolby Atmos. Priestorovú zvukovú scénu s obsahom DolbyAtmos najviac dotvárajú vstavané reproduktorové jednotky smerujúce nahor, do strán a dopredu. Okrem zlepšeného priestorového zvuku je model LZ2000 vybavený technológiou beamforming a novým pokročilým systémom reproduktorov Front Array, ktorý zvuk usmerňuje, vďaka čomu je čistý a presný. Modely radu OLED LZ1500 (65", 55") sa môžu pochváliť pokročilým zvukovým systémom Dynamic Cinema Surround Pro, ktorý podporuje Dolby Atmos a využíva vstavaný subwoofer na zaistenie silného a bohatého basového zvuku. Rady LZ1500 (okrem 65" a 55"), LZ1000 a LZ980 sú vybavené systémom Cinema Surround Pro, ktorý zároveň podporuje Dolby Atmos. Rad LX940 obsahuje funkciu Cinema Surround, kým rad LX800 je vybavený zlepšenou funkciou Surround Sound.

Lepšie ovládanie a viac zábavy

Všetky televízory radu 2022 OLED a LX940 LED sú vybavené najnovšou verziou inteligentného operačného systému Panasonic Smart TV OS My Home Screen 7.0, ktorý podporuje väčšinu hlavných streamovacích služieb. K rozšíreniu výberu ponúka spoločnosť Panasonic aj televízor LX800 LED s operačným systémom Android TV*, ktorý poskytuje široké spektrum zábavy. Spoločnosť Panasonic so svojimi modelmi s operačným systémom My Home Screen 7.0 dosiahla významný pokrok v oblasti ovládania, ktoré používateľom umožňuje prístup ku všetkým súvisiacim nastaveniam prostredníctvom rýchlej ponuky, ktorá sa automaticky spúšťa ovládaním hlasovými pokynmi. Nová ponuka ovládania poskytuje i množstvo užitočných funkcií. Možno jednoducho konfigurovať ovládanie hlasom, zvukové opisy, zlepšenia zvukových dialógov a titulky pre sluchovo postihnutých.

* Android TV je ochranná známka spoločnosti Google LLC.

Od modelu LX940 vyššie sú všetky televízory Panasonic pre kontinentálnu Európu vybavené originálnym tunerom Panasonic Penta Tuner, ktorý poskytuje päť rôznych možností na pokročilý príjem vysielania. Kľúčom k úspechu bolo jednoduché použitie, takže výber je taký jednoduchý ako stlačenie tlačidla na diaľkovom ovládači. Medzi možnosti pokročilého príjmu vysielania patrí DVB-C (káblový príjem), DVB-S (cez satelit), DVB-T (tradičná vonkajšia/vnútorná anténa), TV cez IP a IPTV, ktorá nevyžaduje server. Táto funkcia umožňuje značnú flexibilitu pri výbere umiestnenia v dome. Televízor Panasonic jednoducho prevedie používateľa inštaláciou tak, aby sa vykonala bez komplikácií.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať