SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Spoločnosť TECHNICS predstavuje nové modely úplne bezdrôtových slúchadiel.

0

Nová generácia bezdrôtových slúchadiel Technics prichádza s výborným zvukom zvukom, jednoduchým a funkčným ovládaním a štýlovým dizajnom. Spoločnosť Technics uvádza na trh dva nové modely bezdrôtových slúchadiel s potláčaním hluku EAH-AZ60M2 a vlajkový model EAH-AZ80. Slúchadlá sú navrhnuté pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať kvalitnú hudbu aj v ruchu všedného dňa.

Slúchadlá sa stali bežnou súčasťou našich životov. Používame ich v rôznych situáciách a na rôzne účely. Pri návrhu novej generácie bezdrôtových slúchadiel True Wireless sa spoločnosť Technics zamerala na vytvorenie modelu, ktorý bude dobre fungovať pre všetky životné štýly, bude pohodlný počas celodenného nosenia a s ktorým nebudete musieť striedať niekoľko rôznych slúchadiel, alebo obetovať kvalitu zvuku, pohodlie alebo funkcie.

Pri návrhu nových slúchadiel Technics True Wireless využila spoločnosť Technics svoje skúsenosti ako legendárna audio značka, aby zabezpečila čistú kvalitu zvuku so zameraním na každý aspekt - reproduktor, akustickú konštrukciu, mechanickú konštrukciu aj digitálne spracovanie signálu, takže budete počuť každý detail. Nové modely EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 vám umožnia voľne si vychutnať dokonalú kvalitu zvuku a vyjadriť svoj osobitý štýl. Slúchadlá True Wireless využívajú filozofiu zvukových technológií Hi-Fi a technické skúsenosti získané počas 55-ročnej histórie značky. Sú vhodné pre každú príležitosť, keď si žiadate vysokú kvalitu zvuku.

Vrcholný model EAH-AZ80 je vybavený novou 10 mm hliníkovou membránou s voľným okrajom, ktorá zabezpečuje najvyššiu kvalitu zvuku slúchadiel. Zlepšuje odozvu vysokých a nízkych frekvencií a zároveň redukuje nežiadúce rezonancie a skreslenie. Konštrukcia ozvučnice v modeloch EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 obsahuje akustickú riadiacu komoru, Oba modely tiež podporujú reprodukciu zvuku vo vysokom rozlíšení s technológiou Bluetooth a LDAC, ktorá poskytuje široký dynamický rozsah zvuku s rýchlou odozvou a vysokým rozlíšením.

Slúchadlá sú vybavené patentovanou technológiou Dual Hybrid Noise Cancelling Technology, ktorá kombinuje digitálny softwarový Táto kombinácia umožňuje prispôsobiť úroveň potlačenia hluku podľa okolitého prostredia, či už ste doma alebo na cestách, a vďaka spracovaniu bez oneskorenia neunikne žiadny tón. Úroveň potlačenia hluku sa môže u jednotlivých osôb líšiť v závislosti na tvare uší a ďalších faktoroch. Preto si môžete vyskúšať rôzne veľkosti dodávaných náušníkov, aby ste našli ideálny tvar a následne pomocou aplikácie Technics Audio Connect nastaviť efekt podľa svojich uší.

Oba nové modely tiež ponúkajú inteligentné funkcie, ktoré zjednodušujú váš život. Patrí sem viac-bodové pripojenie (Multipoint), ktoré umožňuje pripojenie až k trom zariadeniam Bluetooth súčasne, čo vám umožňuje plynulo prepínať medzi rôznymi zdrojmi. Slúchadlá si naviac pamätajú až 10 zariadení.

Obe novinky sú vybavené aj technológiou JustMyVoiceTM, ktorá Mikrofóny s detekciou hlasu zachytia váš hlas pri rozprávaní, zatiaľ čo dva mikrofóny MEMS aktívne izolujú váš hlas a redukujú okolitý hluk pomocou technológie tvarovania lúča, čo umožňuje čistý hovor aj v hlučnom prostredí alebo pri práci z domu. Celkovo osem mikrofónov - štyri na každom uchu - hrá významnú úlohu pri podpore pohodlnejšej a prirodzenejšej telefonickej konverzácie.

Modely EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 umožňujú aj jednoduchý prevádzkový režim s jedným slúchadlom. V aplikácii Technics Audio Connect si môžete nastaviť rôzne akcie pomocou dotyku a podržania, jednoduchého, dvojitého a trojitého klepnutia (napríklad zvýšenie/sníženie hlasitosti, preskočenie vpred/vzad, zapnutie/vypnutie okolitých zvukov alebo režimu potlačenia hluku). Dokonca môžete priradiť konkrétne akcie k jednému alebo druhému slúchadlu. Táto schopnosť prispôsobiť si slúchadlá podľa aktuálnych potrieb výrazne rozširuje možnosti použitia, najmä ak chcete používať iba jedno slúchadlo. Vo výbave sú aj režimy okolitých zvukov, ktoré môžete nastaviť na režim "Prirodzené prostredie" alebo "Pozornosť". Režim Prirodzené prostredie zachytáva všetky okolité zvuky, takže môžete počúvať hudbu alebo telefonovať a zároveň si všímať svoje okolie. Režim Pozornosť zachytáva zvuky vo frekvenčnom rozsahu ľudského hlasu, čo zaisťuje, že budete počuť ľudské hlasy v okolí, napríklad oznámenia na letisku alebo hlas člena rodiny v domácnosti, a zároveň obmedzuje nežiaduce okolité zvuky. S aplikáciou Technics Audio Connect môžete dokonca presne nastaviť úroveň okolitých zvukov v oboch režimoch pomocou posuvníkov.

Slúchadlá majú aj výbornú výdrž batérie, až 7,5 hodiny prehrávania hudby bez potláčania hluku (25 hodín s pouzdrom), 7 hodín prehrávania hudby s aktívnym potláčaním hluku (24 hodín s pouzdrom) a 4 hodiny hovoru s aktívnym potláčaním hluku a technológiou JustMyVoiceTM (13,5 hodín s pouzdrom). Vo výbave je senzor pre detekciu nosenia, ktorý automaticky pozastaví prehrávanie pri vybratí slúchadiel z uší a následne ho obnoví po ich opätovnom nasadení, čo zabráni nechcenému prehrávaniu a nečakanej spotrebe energie. Okrem toho je k dispozícii bezdrôtové nabíjanie pomocou technológie Qi, možnosť prispôsobenia cez aplikáciu, odolnosť voči vode (IPX4) a hlasový asistent Alexa.

V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami sa konštrukcia modelov EAH-AZ80 a EAH-AZ60M2 vylepšila, aby slúchadlá pohodlne zostali na mieste bez ohľadu na vašu aktivitu. Model EAH-AZ80 má špeciálne tvarované telo, ktoré sa prispôsobí tvaru ušného boltca a zabezpečuje lepšiu stabilitu bez pocitu tlaku, ktorý bežné slúchadlá do uší často vyvolávajú. Model EAH-AZ60M2 má taktiež tvarované telo s väčšou kontaktnou plochou, ktoré je pohodlnejšie a bezpečnejšie. Silikónové náušníky Technics kombinujú materiály s rôznou tvrdosťou pre vynikajúce prispôsobenie, kvalitný zvuk a vynikajúcu izoláciu. Sedem rôznych veľkostí náušníkov od XXS po XL vám umožní nájsť tú najvhodnejšiu veľkosť pre pohodlné nosenie a najlepší zvuk.

Vrcholný model EAH-AZ80 je dostupný v sýtej čiernej a striebornej farbe. Obidve verzie majú štýlový povrch s dotykovým senzorom spracovaným rotačným vytlačovaním, čo zvyšuje pohodlie pre používateľa. Kompaktné a ľahké puzdro má kvalitný hliníkový povrch a jemne vyryté logo Technics. Vďaka zaoblenému tvaru je puzdro ľahko prenosné a pohodlne padne do ruky.

Model EAH-AZ60M2 je dostupný v čiernej, striebornej a polnočnej modrej farbe. Jeho kompaktné a prenosné puzdro tiež disponuje kvalitným povrchom a vyrytým logom Technics, čo dodáva prémiový dojem.

Obidva modely sú k dispozícii od mája 2023 za cenu 229,99 € (EAH-AZ60M2) a 299,99 € (EAH-AZ80E).

Službu porovnania cien produktov zabezpečuje portál Pricemania.sk
Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať