SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Technics EAH-AZ80E : Špičkový zvuk a štýlový dizajn

0

Spoločnosť Technics vydala novú generáciu svojich úplne bezdrôtových slúchadiel EAH-AZ60M2 a vlajkového modelu EAH-AZ80E, ktorý sa k nám dostal v predstihu aj na test. Slúchadlá obsahujú kvalitné potlačenie hluku a sú navrhnuté pre všetkých, ktorí chcú vychutnať svoju obľúbenú hudbu aj v rušnejšom prostredí.

Advertisement

Technics má zo svojej 55-ročnej histórie dostatok skúseností so špičkovou audiotechnikou a predstavená novinka je toho dobrým dôkazom. Slúchadlá sú vybavené novou 10 mm hliníkovou membránou s voľným okrajom, ktorá zlepšuje reakciu vysokých aj nízkych frekvencií a zároveň redukuje rezonancie a skreslenie. Konštrukcia ozvučnice pracuje s akustickou riadiacou komorou, ktorá optimalizuje prúdenie vzduchu na prirodzený zvuk vokálov a stredných frekvencií a takisto sa postará o silné basy a vyhladzuje výšky, čím vytvára dynamický rozsah zvuku s menším skreslením. Slúchadlá podporujú reprodukciu zvuku vo vysokom rozlíšení s technológiou bluetooth a LDAC, ktorá poskytuje široký dynamický rozsah zvuku s vysokým rozlíšením.

EAH-AZ80E sú vybavené technológiou Dual Hybrid Noise Cancelling, ktorá kombinuje softvérový digitálny filter a predný mikrofón na potlačenie hluku zvonku a spätnoväzbový mikrofón spolu s analógovým hardvérovým filtrom na potlačenie hluku vnútri slúchadiel. Táto kombinácia umožňuje prispôsobiť úroveň potlačenia hluku podľa okolitého prostredia.

Slúchadlá obsahujú aj technológiu JustMyVoiceTM, ktorá potláča okolitý hluk a zabezpečuje jasné zachytenie vášho hlasu. Využíva jedinečné spracovanie signálu na analýzu hlasu na potlačenie okolitého hluku. Dva mikrofóny MEMS aktívne izolujú váš hlas a redukujú okolitý hluk, čo umožňuje čistý hovor aj v hlučnom prostredí alebo pri práci z domu. Systém používa spolu osem mikrofónov – štyri na každom uchu.

Aj vďaka najnovšiemu štandardu bluetooth 5.3 slúchadlá podporujú viacbodové pripojenie (Multipoint), umožňujúce súčasné pripojenie až k trom bluetoothovým zariadeniam, pričom si pamätajú až 10 zariadení. Spolupracujú s mobilnou aplikáciou  Technics Audio Connect, v ktorej si môžete prispôsobiť rôzne akcie pomocou dotyku a podržania slúchadiel, ako je zvýšenie/zníženie hlasitosti, preskočenie skladby alebo zapnutie/vypnutie okolitých zvukov alebo potláčania hluku. Môžete takisto nastaviť režimy okolitých zvukov na prirodzené prostredie alebo pozornosť a prispôsobiť úroveň okolitých zvukov pomocou posuvných ovládačov.

Výdrž batérie je na veľmi dobrej úrovni. Bez zapnutého ANC s kodekom AAC si užijete 7,5 hodiny prehrávania, ktoré možno po dobití z puzdra rozšíriť až na 25 hodín. S kodekom LDAC pri zapnutom ANC sa výdrž skráti na 4,5 hodiny alebo 5 hodín s vypnutým ANC, dovedna teda 16, respektíve 17 hodín. Vzhľadom na kvalitu zvuku sú to stále veľmi dobré hodnoty. Nabíjanie je možné bezdrôtovo protokolom Qi alebo cez USB-C. Puzdro má vpredu viacfarebnú LED, ktorá farbami signalizuje stupeň nabitia, v aplikácii vidíte presné nabitie jednotlivých slúchadiel aj puzdra.

Slúchadlá, samozrejme, obsahujú senzor na detekciu nosenia, ten automaticky pozastaví prehrávanie pri vybratí slúchadiel z uší a obnoví ho po nasadení, čo šetrí energiu. Slúchadlá majú veľmi dobré tvarovanie, takže dobre držia v ušiach. Na prispôsobenie každým ušiam je v balení až 7 veľkostí náušníkov od XXS po XL. Odolnosť je udávaná stupňom krytia IPX4, čo zabezpečuje bezproblémovú funkčnosť aj v daždi alebo pri športovaní, ak sa spotíte.

Zvuk slúchadiel je taký, ako sa patrí – exceletný. Výborne si poradia s jemnými nuansami vážnej hudby rovnako ako s rockom. Džezová trúbka znie, akoby bola hneď pri vás. Milovníci basov si užijú úderné a rázne basy s mohutným, výborne definovaným priestorom. Vokály sú zrozumiteľné a presné. Celý zážitok umocňuje veľmi dobre pracujúce potlačenie hluku, ktoré vás akoby uzavrie do posluchovej miestnosti. Pri pohybe po ulici rozhodne odporúčam využívať ambientný režim, ktorý vám umožní lepšie reagovať na dopravu a ostatných účastníkov. Slúchadlá sú vynikajúce na cestovanie, v dopravných prostriedkoch je potlačenie hluku výborné.

Na záver musím konštatovať, že Technics predviedol na modeli EAH-AZ80E skutočne výbornú prácu, a hoci cena nie je práve ľudová, rozhodne odráža výnimočnú kvalitu týchto slúchadiel. Ak hľadáte model z tejto kategórie, odporúčam zaradiť ich do zoznamu kandidátov.

Verdikt

Špičkový zvuk, elegantný dizajn celohliníkovej konštrukcie.

Parametre:

Model: Technics EAH-AZ80E : Prenos zvuku: 10 mm menič, frekvenčný rozsah 20 Hz - 40 000 Hz (LDAC 96Hz/ 990 kb/s),  čas prehrávania 4,5 – 7,5 h / celkovo 16 – 25 h, bluetooth 5.3, mikrofóny: 4 mikrofóny v slúchadle, duálne hybridné potlačenie hluku, bluetooth kodeky LDAC, AAC, SBC, bluetooth profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP, rýchle párovanie, pripojenie Multipoint k trom zariadeniam, 10 zariadení v pamäti,  ochrana IP54 (slúchadlá), hmotnosť: slúchadlo 7 g, puzdro 50 g

Cena: 299,99 EUR

Hodnotenie:

+ Špičkový zvuk, výborné ANC, rýchle nabíjanie, dizajn, rýchle párovanie, moderný bluetooth 5.3, bezdrôtové nabíjanie
- Nič podstatné

Celkovo: 10

Službu porovnania cien produktov zabezpečuje portál Pricemania.sk
Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať