SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Strašidelné video z továrne na výrobu humanoidných robotov

0

Dvadsaťsekundové video z čínskej továrne na humanoidných robotov vyvolalo zdesenie na sociálnych sieťach. Zobrazuje rad veľmi realisticky vyzerajúcich humanoidov s telami čiastočne pokrytými kožou. Video, ktoré nahral používateľ meimei4515, ukazuje aj niekoľko pohybujúcich sa androidov s vlasmi a pokožkou podobnými ľudským.

Namiesto humanoidov navrhnutých tak, aby vyzerali ako roboti, tu vidíme rady kyborgovských žien, hlavy bez tela na stojanoch, ľudské typy moderátoriek v košeli a nohaviciach a neskutočnú spleť humanoidných rúk s bielymi prstami, ktoré spoločne ohýbajú a krútia. Čínska spoločnosť ExRobots, ktorá sa špecializuje na vytváranie efektívnych a priateľských inteligentných sprievodcovských robotov pre rôzne odvetvia, to už predtým ukázala na rôznych výstavách.

Svoje produkty prezentuje v Múzeu vedy a techniky Ex Future v meste Dalian, ktoré ponúka interaktívne zážitky, umožňujúce návštevníkom ovládať humanoidnú hlavu pomocou snímania pohybu a nechať si urobiť 3D skenovanie častí tela na vytlačenie na 3D tlačiarni.

Je však dôležité poznamenať, že spoločnosť ExRobots sa nezameriava na vytváranie užitočných humanoidov, ale skôr venuje pozornosť animatronike. Napriek tomu segment  humanoidných robotov rýchlo napreduje, pričom čínske spoločnosti ako Unitree, UBTech/Baidu a ďalšie robia významné pokroky v oblasti robotiky poháňanej umelou inteligenciou.

Zdá sa, že Čína nezaostáva za severoamerickými spoločnosťami, ako sú Tesla a Boston Dynamics, ktorej robot Atlas novej generácie má spôsobiť revolúciu v tejto oblasti. Kombinácia AI a humanoidných robotov má potenciál zásadne zmeniť ľudskú spoločnosť.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať