SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

AI sa už zapája aj do elektromagnetických bojových systémov

Výskum a vývoj
0

Startup Anduril, ktorý sa zaoberá obrannými technológiami, predstavil prelomový systém elektromagnetického boja (electromagnetic warfare – EW) s názvom Pulsar. Systém Pulsar, ktorý využíva umelú inteligenciu, ponúka identifikáciu hrozieb v reálnom čase a adaptívne protiopatrenia proti vyvíjajúcim sa hrozbám, najmä dronom.

Systém má k dispozícii algoritmy rýchleho rádiofrekvenčného učenia (rapid radio frequency machine learning – RFML) a pokročilú výpočtovú techniku, čo umožňuje rýchlu identifikáciu hrozieb a reakciu na taktickom okraji. Pulsar zahŕňa množstvo schopností vrátane elektronických protiopatrení, protidronových systémov a elektronickej podpory. Je prispôsobiteľný na pozemné alebo vzdušné nasadenie a poskytuje odolnosť v preťaženom elektromagnetickom prostredí.

Keď jeden zo systémov Pulsar deteguje na bojisku dosiaľ neznámy rádiový signál, nahrá si ho a počas nasledujúcich hodín ho analyzuje. Potom signál spolu s analýzou rozpošle ostatným systémom Pulsar, aby sa ho naučili. Proces, ktorý predtým trval celé dni, možno aj týždne, sa tak skráti na niekoľko hodín.

Vďaka otvorenej architektúre sa Pulsar môže bezproblémovo integrovať do existujúcich systémov EW a velenia a riadenia. Súprava na vývoj softvéru pre systém umožňuje nepretržitý vývoj a integráciu poskytovateľov tretích strán, čím sa zabezpečuje agilita a prispôsobivosť novým hrozbám. Pulsar predstavuje zmenu paradigmy v schopnostiach EW a stelesňuje agilitu, adaptabilitu a bezkonkurenčný výkon v modernej vojne.

Zdroj: defence-blog.comfreepik.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať