NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Štýlová elektrická motorka sa dá zložiť, aby sa zmestila aj pod stôl

Technológie
1

Japonský startup s názvom Icoma vyvinul prototyp elektrického motocykla, ktorý sa dá zložiť na uľahčenie skladovania. Problémom elektrických vozidiel všetkých typov môže byť parkovanie a nabíjanie, najmä ak žijete v husto obývanom mestskom prostredí. Navyše nechať drahý motocykel vonku nie je bezpečné. No motorku Tatamel môžete zložiť, keď ju nepoužívate, takže vyzerá takmer ako veža stolového počítača a zmestí sa tak pod bežný stôl. Predné koleso a súprava sklopných kolies uľahčujú ťahanie zloženého motocykla pomocou rukoväti.

Pokiaľ ide o výkon, Tatamel je celkom štandardná elektrická motorka. Poháňa ho 600-wattový motor, ktorý poskytuje maximálnu rýchlosť 40 km za hodinu a maximálny dojazd okolo 50 km. Na jazdu však zrejme budete potrebovať vodičský preukaz, pretože Tatamel nemá štandardné pedále ako bicykel. V Japonsku je klasifikovaný ako moped. Medzi ďalšie funkcie patrí predné a zadné odpruženie, systém full LED osvetlenia a možnosť nabíjania ďalších zariadení z batérie.  

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Veď suseda takú má. Minule som ju videla na pošte. reakcia na: Štýlová elektrická motorka sa dá zložiť, aby sa zmestila aj pod stôl

12.11.2021 18:11
Veď suseda takú má. Minule som ju videla na pošte. Normálne to má odpružené a aj taký kľúčik tam má na štart motoru. Jazdí bez vodičáka, veď to ide krokom. Či to treba vodičák na také malé prdítko?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať