SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

7

Univerzitní študenti študujúci odbory od inžinierstva až po fyziku sa musia učiť, čo sú to súbory a priečinky, pretože nevyrastali pri počítačoch. Keď potrebujú nejaký súbor, jednoducho ho nájdu vo vyhľadávaní. Starším generáciám používateľov počítačov, ktoré museli udržiavať komplikovanú zbierku vnorených podpriečinkov, sa to môže zdať zvláštne. No pre výkonné vyhľadávacie funkcie, ktoré sú dnes v operačných systémoch, cloudové úložiská, ako aj spôsob, ako telefóny a tablety zastierajú štruktúru súborov, absolventi stredných škôl nevnímajú svoje pevné disky rovnako.

Študenti, ktorí používali tieto počítače v mojom laboratóriu, mali na pracovnej ploche tisíc súborov úplne neorganizovane, vyjadril sa Peter Plavchan, docent fyziky a astronómie na Univerzite Georgea Masona. „Nemajú problém mať aj 1000 súborov v jednom adresári. A myslím si, že je to v zásade dané zmenou spôsobu, ako pristupujeme k súborom.“ Prvé internetové vyhľadávače sa začali používať okolo roku 1990, ale funkcie ako Windows Search a Spotlight v systéme Mac OS sú produktom začiatku 21. storočia.

Zatiaľ čo mnohí dnešní profesori vyrastali bez vyhľadávacích funkcií na svojich telefónoch a počítačoch, veľa dnešných študentov si nepamätá svet bez nich. No nemusí byť nevyhnutne zlé, ak sa dnešná mládež odvažuje robiť veci inak. „Keď som bol študentom, určite sa našiel profesor, ktorý hovoril: 'Panebože, nechápem, ako je možné, že tento človek nevie prispájkovať čip na základnú dosku,'“ povedal Plavchan. „Tento druh generačného problému tu bol vždy.“

Zdroj: pcgamer.com.

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

Pekná hlúposť reakcia na: Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

11.10.2021 22:10
Vyhľadávať môžem len vtedy, keď viem, čo hľadám. Ak nemám vo svojich súboroch bordel a mám ich usporiadané nejakým systémom v priečinkoch, veľmi ľahko sa dopracujem aj k súboru, na ktorý som už dávno zabudol, prípadne si nepamätám jeho názov.
Reagovať

hlupost reakcia na: Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

7.10.2021 19:10
pricinky maju vsetky cloudove sluzby uloziska
Reagovať

IT legend Remisova reakcia na: Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

7.10.2021 17:10
to zvladne. Ten IT sektor v statnej sprave odkedy sa o to stara ide raketovo dopredu. Skoda, ze jej ten slovensky WATERGATE nejako nevysiel.
Reagovať

RE: Nika je super, ovláda aj excel reakcia na: IT legend Remisova

8.10.2021 14:10
(;
Reagovať

IT legend Remisova reakcia na: Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

7.10.2021 17:10
to zvladne. Ten IT sektor v statnej sprave odkedy sa o to stara ide raketovo dopredu. Skoda, ze jej ten slovensky WATERGATE nejako nevysiel.
Reagovať

bez priečinkov ani krok.... reakcia na: Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

7.10.2021 10:10
mám aktívnych vyše 50 projektov a neviem si predstaviť, že by som mala všetky súbory v jednej kope.....
Reagovať

vypoved ucitelom reakcia na: Súčasní študenti vraj už nevedia, čo sú to súbory a priečinky

7.10.2021 01:10
vypoved ucitelom, ked nevedia ucit.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať