SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Systém pre najpresnejšie predpovede počasia bude využivať údaje zo senzorov našich smartfónov. Presnosť stúpne o 200%

0

Spoločnosť IBM na výstave CES 2019 predstavila systém GRAF (Global High-Resolution Atmospheric Forecasting System), o ktorom tvrdí, že prinesie „najpresnejšie lokálne predpovede počasia, ktoré boli kedy k dispozícii na celom svete“.

IBM hovorí, že systém sa bude aktualizovať každú hodinu a rozlíšenie prognóz sa bude dať zvýšiť o 200 percent (od 12 štvorcových kilometrov po tri štvorcové kilometre) po celom svete. Takáto úroveň prognóz s vysokým rozlíšením bola predtým obmedzená na USA, Japonsko a Európu.

GRAF je poháňaný superpočítačmi založenými na procesoroch IBM POWER9, ale využíva aj čítanie údajov z tlakových senzorov v barometroch smartfónov. Nie je jasné, ako sa uskutoční čítanie údajov zo smartfónov, ale IBM tvrdí, že ich bude zbierať len vtedy, ak sa ľudia rozhodnú zdieľať ich. Možno predpokladať, že zhromažďovanie dát sa vykoná prostredníctvom aplikácie Weather Channel.

Na dosiahnutie lepších výsledkov bude GRAF využívať aj údaje z lietadiel. IBM počíta s údajmi z lietadiel a smartfónov v regiónoch bez špeciálnych meteorologických zariadení. Predpovede budú sprístupnené na celom svete v priebehu roka 2019. Jednotlivci budú môcť získať prístup k prognózam aj prostredníctvom aplikácie Weather Channel, Weather.com, Weather Underground alebo wunderground.com.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
system smart telefon mobil smartfon app aplikácia internet web online Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať