PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Takto bude vyzerať nový div sveta: Zrkadlové mesto budúcnosti Mirror Line

Technológie
0

Saudská Arábia zamýšľa vystavať megamesto Mirror Line v hodnote 1 bilióna dolárov. Bude súčasťou púštneho komplexu známeho ako Neom, čo je inteligentné mesto s nulovými emisiami uhlíka, ktoré má vzniknúť v Akabskom zálive východne od egyptského Sinajského polostrova. Návrh predstavuje Mirror Line ako rivala najvyššej budovy sveta, ktorou je Burdž Chalifa v Dubaji. Projekt zahŕňa dve budovy z reflexného skla s výškou až 488 metrov, ktoré sa budú tiahnuť paralelne vedľa seba v dĺžke viac ako 120 km cez rôzne pobrežné, horské a púštne terény. 

Cieľom je spojiť tieto dve stavby pasážami, pričom popod obe budovy bude premávať vysokorýchlostný vlak. Bývať v nich bude päť miliónov ľudí na troch podlažiach. Po týchto poschodiach sa bude možné prechádzať po prepojených luxusných štvrtiach, pretože v megameste nebudú žiadne ulice ani autá. Ľudia, ktorí tam budú žiť, budú mať všetko potrebné na dosah, ľahko dostupné za desať minút chôdze. Návrhy zahŕňajú vertikálne poľnohospodárstvo, kde sa budú plodiny pestovať vo vertikálne uložených vrstvách v kontrolovanom prostredí.

Chýbať nebude ani lyžiarske stredisko s umelým snehom, prístav pre jachty, ktorý bude ležať pod oblúkom medzi dvoma budovami, a športový štadión stojaci viac ako 300 metrov nad zemou. Ľuďom žijúcim v meste budú pomáhať rôzne roboty a umelá inteligencia. Mirror Line, veľmi ambiciózny plán, za ktorým stojí korunný princ Mohammed bin Salman Al Saud, sa vraj dokončí do roku 2030. Jeho inžinieri však uviedli, že dokončenie takéhoto rozsiahleho projektu by mohlo trvať viac ako päť desaťročí, keďže musia vyriešiť aj mnohé problémy vrátane migrácie miliónov vtákov, ktorých koridory križujú Mirror Line.   

Zdroj: therichest.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať