SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Takto vyzerá interiér inovatívneho elektromobilu Xiaomi SU7

Technológie
0

Blížime sa k dátumu uvedenia elektrického sedanu od Xiaomi. Podľa najnovších oficiálnych obrázkov interiéru sa spoločnosť odklonila od minimalistického prístupu k interiéru, ktorý je bežne viditeľný u technologických spoločností, ktoré sa púšťajú do automobilového priemyslu. Namiesto toho zvolila dizajn zameraný na vodiča, ktorý kombinuje fyzické tlačidlá so špičkovými technológiami. 

Interiér SU7 sa môže pochváliť volantom s rovnou spodnou stranou, hmatovými spínačmi, horizontálnym stredovým dotykovým displejom a stredovou konzolou. Čo však skutočne upúta pozornosť, je vhodne umiestnený rad prepínačov pod pravou rukou vodiča. Tie slúžia na ovládanie dôležitých funkcií, ako je klimatizácia, jazdná výška a dokonca aj spojler zadného krídla. Vo svete, ktorému dominujú dotykové displeje, predstavujú tieto fyzické spínače osviežujúci a príjemný spôsob interakcie s vozidlom.

SU7, ktorý sa považuje za priameho konkurenta Modelu S od Tesly, sa môže pochváliť zrýchlením na 100 km/h pod 3 sekundy a 800 V systémom rýchleho nabíjania. Napriek tomu, že Xiaomi je známe cenovo dostupnými produktmi, SU7 má konkurencieschopnú cenu v prípade dvoch variantov: SU7 RWD za 35 200 USD a SU7 AWD za 55 000 USD. Očakáva sa, že verzia s najvyššou úrovňou výbavy, ktorá obsahuje vysokokapacitnú batériu CATL s kapacitou 101 kWh a ponúka výkon 495 kW (664 k), prekročí hranicu 50 000 USD.

Vozidlo je postavené na interne vyvinutej 800 V architektúre elektrického vozidla Xiaomi s názvom Modena, ktorá obsahuje pokročilý operačný systém Hyper OS pre inteligentné funkcie a konektivitu. Zahrnuté sú najmodernejšie technológie vrátane schopností autonómnej jazdy, ktoré využívajú kamery s vysokým rozlíšením, LiDAR a ultrazvukové senzory.

 

Cenové rozpätie od 35 200 dolárov až po viac ako 50 000 dolárov Xiaomi zdôvodňuje integráciou pokročilých funkcií, vysokovýkonných komponentov a osobitnej výrobnej metódy Hypercasting. Predpokladá sa, že trh s elektrickými vozidlami dosiahne do roku 2024 príjmy vo výške 623,3 miliardy USD. Podľa odhadov sa má do roku 2028 objem trhu zvýšiť na 906,7 miliardy USD.

Zdroj: me.mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať