SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Takto vyzerá prvé hudobné video vytvorené pomocou umelej inteligencie

Technológie
1

Spoločnosť OpenAI nedávno predstavila svoj prelomový model umelej inteligencie s názvom Sora, ktorý dokáže vytvárať realistické videá s vysokým rozlíšením v dĺžke až 60 sekúnd. Hoci táto technológia ešte nie je verejne dostupná, niektorí používatelia už k nej získali prístup a vytvárajú s ňou pôsobivé projekty. Jedným z takýchto používateľov je scenárista a režisér Paul Trillo, ktorý vytvoril video označované za „prvý oficiálny hudobný videoklip vytvorený pomocou modelu Sora od OpenAI“.

Videoklip bol vytvorený pre nezávislého hudobníka Washed Out a pozostáva zo série rýchlych záberov so zoomom, ktoré sa plynule spájajú a vytvárajú efekt kontinuálneho zoomu. Trillo prezradil, že video bolo vytvorené s použitím 55 samostatných klipov vygenerovaných aplikáciou Sora z celkového počtu 700 klipov. 

Hoci spoločnosť Adobe vyjadrila záujem o integráciu modelu Sora do svojho softvéru Premiere Pro, neexistuje žiadny konkrétny časový plán tejto integrácie. Zatiaľ budú musieť používatelia, ktorí chcú napodobniť Trillov pracovný postup, generovať videoklipy s umelou inteligenciou pomocou softvéru tretích strán, ako je Runway alebo Pika, a potom ich importovať do programu Premiere.

Napriek obavám niektorých kritikov z používania technológie AI v kreatívnych oblastiach rastie záujem umelcov a filmárov o skúmanie a využívanie týchto nástrojov na realizáciu svojich vízií. Príklad Trillovho hudobného videoklipu slúži ako dôkaz potenciálu Sory pri vytváraní médií pomocou umelej inteligencie. Zároveň poukazuje na prebiehajúcu diskusiu týkajúcu sa vplyvu umeleckej inteligencie na umelecký prejav a jej potenciálne dôsledky pre autorské práva.

Zdroj: venturebeat.comfreepik.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

:D reakcia na: Takto vyzerá prvé hudobné video vytvorené pomocou umelej inteligencie

8.5.2024 09:05
Nehovorim, ze to video nema nic do seba.... Ale je tam kopa chyb. A ta chodza postav :D to ma pobavilo najviac. Na konci ak iddu postavy cez plachty, tak to je ako pocitacova hra z roku xy dozadu. Jednoducho to prejdu :D ... Chce to este ladit ladit a ladit. :D A co oci nejakych kameramanov alebo reziserov. :D to musia vidiet chyby v kazdom zabere :D A tie nepomery hlav alebo ruk alebo postav o tom ani nehovorim.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať