TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Technics EAH-A800 / Pre náročných poslucháčov

3

Pripojenie cez bluetooth a aktívne tlmenie hluku naznačujú smerovanie na ľudí s dynamickým štýlom, ktorí často cestujú a aj v hlučných dopravných prostriedkoch si chcú vychutnať kvalitný zvuk.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Elegantné slúchadlá s klasickým osvedčeným dizajnom a vynikajúcim zvukom umožňujú káblové aj bluetoothové pripojenie. Vďaka čalúnenému hlavovému mostu s primeraným prítlakom sú veľmi pohodlné aj pri dlhšom počúvaní. K pohodliu prispieva aj mäkká pamäťová pena čalúnenia mušlí. Slúchadlá sú typu over-ear, teda mušle obklopujú uši, takže pri vypnutom ambientnom pripočúvaní vás pomerne dobre izolujú od hluku okolia aj bez aktivovania potláčania hluku. Aktívne potláčanie hluku (ANC) je veľmi účinné a môžete si ho prispôsobiť v aplikácii Technics Audio Connect. Ak potrebujete počuť, čo sa deje okolo vás, zapnete si ambientný režim, prípadne režim „pozornosti“, v ktorom budete dobre počuť hlásenia v dopravných prostriedkoch alebo na hlučných verejných priestranstvách. V tomto režime sa potláča hluk, ale mierne sa zdôrazní frekvenčné pásmo typické pre ľudský hlas. Keď slúchadlá zložíte z hlavy, hudba sa zastaví. Ak si ich do 60 sekúnd nasadíte späť na hlavu, hudba sa obnoví. Na potlačenie hluku, ambientné pripočúvanie a, samozrejme, aj na telefonovanie slúchadlá využívajú 8 mikrofónov, po 4 na každej mušli. Hlavne pri telefonovaní vo veternom počasí alebo v hlučnom prostredí oceníte beamforming čiže smerové snímanie vášho hlasu. V balení je aj pevné cestovné puzdro, do ktorého sa slúchadlá dajú zložiť, kábel USB a dual jack adaptér do lietadla.

Na ovládanie sa využívajú tlačidlá aj dotyková plocha na vonkajšej strane pravej mušle. Ovládanie si môžete prispôsobiť v aplikácii.

Slúchadlá možno cez bluetooth spárovať s dvoma zariadeniami súčasne. Ak vaše zariadenie podporuje kodek LDAC od Sony, môžete do slúchadiel prenášať digitálne zvukové dáta v 24-bitovom formáte so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz.

Ak používate kodek LDAC, batéria na jedno nabitie vydrží 40 hodín s potlačením hluku alebo 50 hodín bez potlačenia. Pri kodeku AAC sa obidva časy predĺžia ešte o 10 hodín. Inak povedané, batéria vydrží zhruba týždeň bežného počúvania. Batéria sa nabije približne za 3 hodiny.

Meniče s priemerom 40 mm majú trojvrstvovú PEEK/polyuretánovú membránu s voľným okrajom, ktorá kmitá v akustickej komore s riadeným prúdením vzduchu, čo výrobcovi umožňuje deklarovať frekvenčný rozsah 4 Hz – 40 kHz.

Najvyššiu kvalitu, samozrejme, poskytne pripojenie cez kábel ku kvalitnému zdroju signálu. Vtedy je zvuk až prekvapivo vyvážený, čo potvrdili nielen posluchové testy, ale aj meranie frekvenčnej charakteristiky. Počúval som hudbu v HiRes rozlíšení cez kábel a takisto cez pripojenie bluetooth k smartfónu Sony Xperia 1, takže aj bezdrôtovo som si mohol vychutnať hudbu v Hi-Res. Vynikajúco sa počúva klasika alebo džez. Pri počúvaní cez bluetooth je stredné pásmo mierne nevýrazné. Pri počúvaní cez kábel zas pre niektoré žánre možno pomocou ekvalizéra trochu zdvihnete basy.

Zvuk je kvalitný aj pri nastavení ANC na maximum. Slúchadlá podporujú aj hlasových asistentov Alexa a Siri.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Excelentný zvuk, ergonómia, možnosti nastavenia v aplikácii, výdrž batérie
- Na ovládanie si treba zvyknúť

PARAMETRE:

Akustické meniče 40 mm; impedancia 34 Ω; citlivosť 105 dB/mW pri 1 kHz; frekvenčný rozsah 4 Hz – 40 kHz; bluetooth 5.2, kodek SBC, AAC, LDAC; výdrž batérie 40 hodín s LDAC a potlačením hluku, 60 hodín AAC bez potlačenia hluku; čas nabíjania 3 hodiny; hmotnosť 298 g

Cena: 330 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

3 komentáre

Stačí nakupovať v Kaufland elektro uličke reakcia na: Technics EAH-A800 / Pre náročných poslucháčov

22.9.2022 20:09
Tam som zohnala podložky pod myšku po 30 centov kus, klávesnicu na usb za 9€, či takéto slúchadlá za 7€ a vrcholom šťastia boli LED svietidlá - svietiace baterky po 2€. Nakúpila som aj do zásoby. Hneď ako som to napísala na web, tak všetko zdraželo o 300% Už do elektro uličky nechodím, všetko tam naschvál zdražili. Nech si to zožerú.
Reagovať

a reakcia na: Technics EAH-A800 / Pre náročných poslucháčov

22.9.2022 19:09
vypli komentare aby nikto nemohol nic napisat. A ja tu chodim prave kvoli nim. Tato stranka bude o nicom bez "la$ko klame" komentarov...
Reagovať

Pepe Lopez reakcia na: Technics EAH-A800 / Pre náročných poslucháčov

16.9.2022 10:09
Názov a aj obrázky sú o slúchadlách a text je o kamere. Článok je už týždeň starý a autor ani redakcia si nič nevšimla. Niečo zhnité bude v ......
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať