SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Tesla Roadster dosiahne po aktualizácii dizajnu zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,1 s

Technológie
0

CEO spoločnosti Tesla Elon Musk potvrdil, že Tesla aktualizuje dizajn vozidla Roadster a s balíkom SpaceX by malo dosiahnuť zrýchlenie z 0 na 100 km/h za ohromujúcich 1,1 sekundy. Prototyp nového Roadsteru je momentálne vystavený v Petersenovom múzeu v Los Angeles. Obrázky a videá o ňom boli zverejnené na sociálnych sieťach. 

V rámci demonštrácie všestrannosti elektrického pohonu a zvýraznenia už aj tak vysokého výkonu vozidla bude Roadster vybavený balíkom SpaceX – raketovými dýzami so studeným vzduchom umiestnenými vzadu. To umožní už spomínaný čas zrýchlenia 1,1 s. Už pri prvom predstavení vozidla Roadster oznámila Tesla neuveriteľné špecifikácie vrátane zrýchlenia z 0 na 100 km/h za 1,9 s a dojazdu takmer 1000 km.

SWAN_042021

Musk však k tomu dodal, že parametre ohlásené v roku 2017 sú iba „základnými špecifikáciami“. Neskôr vysvetlil, že Tesla plánuje na zvýšenie výkonu ponúknuť „balík SpaceX“ s dýzami so studeným vzduchom. Spočiatku to vyzeralo ako vtip, ale neskôr sa ukázalo, že túto funkciu skutočne plánujú. Plány spoločnosti Tesla na výrobu nového modelu Tesla Roadster tp budú dokončené v tomto roku, aby sa výroba mohla začať v roku 2022.

Zdroj: electrek.co.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať