SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Tesla čoskoro zarobí na predplatnom viac ako na autách

Technológie
2

Tesla nasleduje trend ponúkania platených služieb prostredníctvom softvéru. Za funkciu premium connectivity začala účtovať 10 dolárov mesačne. Takisto začala predávať softvérové ​​funkcie v balíkoch prostredníctvom svojej mobilnej aplikácie. A na úplne novú úroveň sa posúva svojím nedávno spusteným mesačným predplatným Full Self-Driving (FSD) za 199 dolárov mesačne. Adam Jonas, analytik spoločnosti Morgan Stanley, sa snaží oceniť obchod spoločnosti Tesla so softvérom ako službou.

Hovorí, že mesačný poplatok 199 dolárov za upgrade je podstatne vyšší, ako očakával. Predajná cena FSD je totiž 10 000 dolárov, pri 15-ročnej životnosti vozidla to vychádza na 56 dolárov mesačne. Tesla má v súčasnosti flotilu asi 1,5 milióna vozidiel, spoločnosť Morgan Stanley však predpokladá, že do konca desaťročia sa rozrastie na 35 – 40 miliónov. V tom prípade softvérové ​​podnikanie spoločnosti Tesla môže byť väčšie ako jej hardvérový biznis.

V priebehu času sa očakáva široká škála služieb poskytovaných používateľom vozidiel Tesla. Predplatné 199 dolárov za FSD je jedna vec, ale poplatok 99 dolárov mesačne pre majiteľov vozidiel s funkciou Enhanced Autopilot sa dá len ťažko odôvodniť. Súčasná podoba FSD totiž obsahuje oproti systému Enhanced Autopilot navyše iba jedinú funkciu Traffic Light and Stop Sign Control (kontrolu semaforov a stopiek).

Zdroj: electrek.co.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

A kto normálny by to kupoval? Dve stovky mesačne? Veď to je celý môj rozpočet na živobytie. reakcia na: Tesla čoskoro zarobí na predplatnom viac ako na autách

31.7.2021 19:07
A kto normálny by to kupoval? Dve stovky mesačne? Veď to je celý môj rozpočet na živobytie. To už chcú, aby sme tu zdochli?
Reagovať

Lacko klames reakcia na: Tesla čoskoro zarobí na predplatnom viac ako na autách

28.7.2021 09:07
Nezarobi na tom coskoro viac.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať