SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

EÚ chce sprísniť pravidlá týkajúce sa kryptomien

2

Európska komisia (EK) formálne oznámila rozsiahly zákrok proti kryptomenám. Hlavným cieľom budú anonymné krypto peňaženky. EK požaduje prísnejšiu reguláciu anonymných peňaženiek a transakcií s kryptomenami. Komisia navrhla uložiť spoločnostiam, ktoré zabezpečujú prevody bitcoinov a iných kryptomien, povinnosť zhromažďovať rôzne osobné údaje odosielateľov a príjemcov.

To by teoreticky malo pomôcť orgánom činným v trestnom konaní v boji proti praniu špinavých peňazí. Zakázané budú anonymné peňaženky s kryptomenami a na krypto sektor sa budú v plnej miere uplatňovať pravidlá EÚ týkajúce sa boja proti praniu špinavých peňazí.

SWAN_042021

Podľa návrhu EK budú musieť spoločnosti, ktoré spracúvajú transakcie s kryptomenami, zaznamenávať mená, adresy, dátumy narodenia svojich zákazníkov, čísla účtov a mená príjemcov.  V EÚ sú už zakázané anonymné bankové účty. EK tvrdí, že tieto návrhy pomôžu odvetviu kryptomien v EÚ rozvíjať sa, pretože bude mať prospech z aktualizovaného a harmonizovaného právneho rámca v celej EÚ.

Zdroj: decrypt.co.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

jój, oni to presunú do daňových rajov, kde to anonymné povolené je ;-) reakcia na: EÚ chce sprísniť pravidlá týkajúce sa kryptomien

28.7.2021 16:07
jój, oni to presunú do daňových rajov, kde to anonymné povolené je ;-) schránková firma na Cypre a tak :-)
Reagovať

scam reakcia na: EÚ chce sprísniť pravidlá týkajúce sa kryptomien

28.7.2021 03:07
Vsetci co kradnu peniaze su alebo boli v statnej sprave.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať