SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Tesla umožní na Superchargeroch nabíjať aj elektromobily iných značiek

Technológie
0

Jeden z dôležitých faktorov úspechu spoločnosti Tesla bolo jej agresívne zavádzanie nabíjacích staníc Supercharger po celom svete. Dnes ich je vo svete už viac ako 25 000. Obavy o dojazd boli totiž častým problémom pre potenciálnych kupcov Tesly. Pred niekoľkými mesiacmi Elon Musk povedal, že Tesla sprístupní svoju sieť Superchargerov aj pre ďalšie elektromobily. Neuviedol konkrétny termín, ale spomenul, že sa to má stať koncom roka 2021. Zdá sa, že Musk chce svoj sľub splniť.

V týchto dňoch sa Tesla púšťa do pilotného programu v Holandsku, v rámci ktorého sa budú môcť ostatné elektromobily nabíjať na staniciach Supercharger. Pilotný program sa začne na 10 nabíjacích staniciach a majitelia elektromobilov iných značiek ako Tesla si budú musieť stiahnuť najnovšiu verziu mobilnej aplikácie Tesla, aby mohli využívať výhody Superchargerov.

Vzhľadom na to, že na staniciach Supercharger sa bude pravdepodobne nabíjať viac áut, Tesla hovorí, že bude aktívne monitorovať preťaženie miest. Očakáva aj spätnú väzbu od zákazníkov, aby zistila, či program nejakým spôsobom ovplyvňuje celkovú používateľskú skúsenosť. Pokiaľ ide o ceny, Tesla tvrdí, že náklady budú odrážať dodatočné zdroje potrebné na podporu ďalších vozidiel. Hoci sa teda sadzby môžu na rôznych miestach líšiť, spoločnosť uvádza, že v aplikácii bude možné zistiť ceny vopred. Okrem toho hovorí, že „cenu za kWh nabíjania možno znížiť členstvom v nabíjacej sieti“.

Majitelia elektromobilov iných značiek ako Tesla budú musieť postupovať takto:

  • Stiahnuť si aplikáciu Tesla (verziu 4.2.3 alebo vyššiu) pre iOS alebo Android a vytvoriť si účet Tesla.
  • Vybrať položku Charge Your Non-Tesla a vyhľadať stránku svojho nabíjacieho miesta Supercharger.
  • Pridať spôsob platby, pripojiť vozidlo, vybrať stojan a klepnúť na Start Charging.
  • Výberom položky Stop Charging sa nabíjanie ukončí.

Mimochodom, Tesla sa nedávno stala spoločnosťou s biliónovou hodnotou. Akcie spoločnosti sa teraz obchodujú za 1176 USD, čo je takmer trojnásobok ceny, za ktorú sa obchodovali počas novembra 2020.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať