SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Toyota chce konkurovať Tesle vlastným systémom skladovania energie pre domácnosti

Technológie
0

V roku 2015 predstavila Tesla svoj batériový systém na ukladanie energie Powerwall pre domácnosti, ktorý minulý rok prekonal 200 000 inštalácií. Teraz Toyota prichádza s vlastným inteligentným systémom na domáce použitie. Nazýva sa O-Uchi Kyuden, využíva technológiu z elektrifikovaných vozidiel automobilky, má kapacitu 8,7 kWh a výkon 5,5 kWh. 

Je navrhnutý ako núdzový zdroj elektriny pri výpadkoch prúdu, ako aj na každodenné použitie vrátane podpory domácich fotovoltických systémov a na nabíjanie elektromobilov, hybridov a vozidiel s palivovými článkami. Systém O-Uchi Kyuden môže v prípade zlyhania siete čerpať energiu zo solárnych panelov inštalovaných doma alebo (na rozdiel od Powerwallu Tesly) z elektromobilov schopných obojsmerného nabíjania (V2H).

Vďaka sprievodnej aplikácii môžu používatelia kontrolovať úroveň nabitia, upravovať výkon alebo prepínať medzi rôznymi zdrojmi energie. Systém O-Uchi Kyuden bude spočiatku dostupný iba v Japonsku, jeho predaj sa má začať v auguste. Ceny ešte neboli oznámené, ale ak chce Toyota konkurovať Tesle cenovo dostupnejším produktom, bude musieť prekonať jej cenu 7460 dolárov.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať