SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

TrueCam M5 WiFi / Palubná kamera na cesty

1

Palubná kamera do auta TrueCam má vysoké rozlíšenie, takže záznam z vašej jazdy v prípade potreby môže slúžiť ako dôkaz pri dopravnej nehode. Prvotné spustenie a inštalácia sú jednoduché a rýchle. Kamera sa zapne za pár sekúnd a automaticky začne natáčať, takže s ňou nemusíte ďalej manipulovať. Na pripevnenie na sklo auta je určený magnetický držiak s lepiacou plochou, ktorá udrží kameru na zvolenom mieste. Kamera nemá batériu, takže treba vyriešiť umiestnenie napájacieho kábla, aby v interiéri auta neprekážal. No na druhej strane namiesto klasickej integrovanej batérie disponuje tento model tzv. superkondenzátorom, ktorý poskytuje omnoho väčšiu životnosť a odolnosť proti vysokým teplotám. Ovládanie kamery je jednoduché a intuitívne, uskutočňuje sa pomocou dvoch tlačidiel na boku zariadenia. Na LCD displeji okrem nastavovania vidíte aj scénu, ktorá sa práve nahráva. 

Ovládanie by malo byť možné aj pomocou mobilnej aplikácie Antscam, ktorá je dostupná pre smartfóny s Androidom aj iOS. Žiaľ, počas testovania sa mi nepodarilo aplikáciu úplne sprevádzkovať, keďže nebolo možné pripojiť sa na sieť Wi-Fi kamery. Funkčnosť takejto aplikácie by značne zjednodušila ovládanie, keďže by nebolo treba nakláňať sa k čelnému sklu a manipulovať so zariadením, hoci počas používania autokamery nie je potrebné časté ovládanie.   
Kamera má optiku od firmy Sony s uhlom záberu 150 stupňov, takže v zábere je celý predok auta vrátane bočných strán. Na objektív môžete nasadiť polarizačný filter s magnetickým uchytením. Obraz je kvalitný, takže jasne a zreteľne vidíte aj detaily, napríklad nápisy na značkách alebo ŠPZ iných áut. Frekvenciu 30 až 60 snímok za sekundu neprekvapia ani rýchle autá na ceste, spolu s rozlíšením 1080p docielite skutočne kvalitné videozáznamy. Okrem základného módu nahrávania ponúka tento model aj rôzne ďalšie možnosti, napríklad nahrávanie v slučke, parkovací režim alebo zaznamenávanie pohybu. Jednoduchým podržaním spodného tlačidla viete kameru prepnúť z nahrávacieho módu do fotografického, kde máte možnosť vyhotoviť fotografie v rozlíšení až 12 Mpx. V parkovacom režime senzor ­automaticky deteguje pohyb a vám sa už nestane, že by vám niekto ošuchol auto bez dôkazov a následkov. Kamera teda ochráni nielen idúce, ale aj zaparkované auto.

Počas testovania som sa vybrala na kratšiu jazdu počas dňa aj noci. Kvalita videa bola veľmi dobrá a snímky až prekvapivo detailné. Zábery z jazdy v noci boli takisto dobre viditeľné, keďže kamera automaticky menila nastavenia podľa svetelných podmienok. Pri jazde v meste zase poteší funkcionalita WDR, ktorá zredukuje nepravidelné svetelné prechody. 
Konektor na pripojenie k počítaču je na magnetickom držiaku, ktorý je súčasťou základného balenia. Jednoduchšie je vybrať SD kartu z kamery a zasunúť do vhodnej čítačky. 
Kamera na vaše auto dohliadne aj v prípade, keď je zaparkované, a zaznamenáva výborný obraz vo dne i v noci. Pokiaľ teda chcete chrániť seba a svoje auto, je tento model určite zaujímavý kúsok, ktorý stojí za zváženie.

Parametre:

• Rozlíšenie videa: 1080p/30fps, 720p/60fps; rozlíšenie fotografií: 12 Mpx; uhol záberu: 150 stupňov; displej: 2"; pamäť: microSD až do 64 GB; rozmery: 34 × 69 × 45 mm; hmotnosť: 64 g
• Cena: 115 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Full HD rozlíšenie, magnetické prichytenie, parkovací mód 
- Absencia batérie, nefunkčná aplikácia 

HODNOTENIE:

Kvalita obrazu: 95 %
Kvalita zvuku: 90 %
Ovládanie: 80 %
Výbava: 95 %
Celkovo: 90 %

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

1 komentár

Ja som mal ten predchadzajuci model za 180 € reakcia na: TrueCam M5 WiFi / Palubná kamera na cesty

13.5.2020 11:05
Ja som mal ten predchadzajuci model za 180 € a bola to cista katastrofa. Chcel som daku lepsiu kameru a dal som 180 €. Presne, ako sa pise v clanku, chyba je aj v aplikacii. Skuste si ju nainstalovat. Polka aplikacie komunikovala len cinstine. Vsetko urobene len napolovicu a tak aj fungovala ta kamera. Mrzlo to, v zime nahravalo namiesto 5min zaznamu len 5 sekund. Ked som chce zaznam, tak tam nebol. Neviem, mozno novy model uz vylepsili. Ale ten predchadzajuci bol totalny nepodarok. A recenzie nan ho chvalili do neba - presne ako tento :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať