Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Úplne prvé BMW i4

Tlačové správy
0

Spoločnosť BMW Group predstavuje úplne prvý čisto elektricky poháňaný prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy. BMW i4 sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. Elektromobilita sa tak dostala do jadra značky BMW.

Táto mediálna informácia popisuje výbavu a homologizované hodnoty platné pre vozidlá určené na nemecký trh. Na iných trhoch sa môžu vyskytnúť odlišnosti. Všetky hodnoty sú predbežné. Homologačné hodnoty ešte nie sú dostupné.

Spoločnosť BMW Group predstavuje úplne prvý čisto elektricky poháňaný prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy. BMW i4 sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. Elektromobilita sa tak dostala do jadra značky BMW. Jeho športová a zároveň trvalo udržateľná charakteristika spája BMW i4 s elegantným dizajnom, komfortnou priestrannosťou a praktickosťou štvordverového Gran Coupé.

V rámci svojej konkurencie nastavuje BMW i4 novú latku nielen v oblasti jazdnej dynamiky a komfortu cestovania, ale aj svojim elegantným a výrazným vizuálnym stvárnením, taktiež nekompromisnou prémiovou kvalitou pri výbere materiálov a spracovaní. Navyše k silnému emotívnemu zážitku z jazdy prispievajú nová generácia obslužného systému iDrive či najnovšie inovácie na poli autonómnej jazdy a parkovania a tiež pestré možnosti individualizácie dizajnu a výbavy.

Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive, ktorá popri hlboko integrovaných elektromotoroch zahŕňa aj výkonovú elektroniku, technológie nabíjania a vysokonapäťové akumulátory, pomáha BMW i4 dosiahnuť pre značku typické športové jazdné vlastnosti v spojení s presvedčivou schopnosťou zvládať každodenné jazdy či dlhé vzdialenosti. Nové stvárnenie charakteristickej radosti z jazdy budete môcť zažiť na ceste ešte v priebehu roka 2021. Prvý raz pritom bude piata generácia technológie BMW eDrive použitá aj vo forme elektrického pohonu všetkých kolies.

Pri svojom uvedení na trh bude nový model BMW i4 v ponuke v dvoch modelových variantoch, medzi nimi bude prvý model BMW M s čisto elektrickým pohonom. Verzia BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 24 – 19 kWh/100 km podľa WLTP, emisie CO2: 0 g/km) sa ako vysoko výkonný model od BMW M GmbH stará o zvlášť intenzívnu radosť z jazdy. S jedným elektromotorom na prednej aj zadnej náprave, ktoré spolu dosahujú najvyšší výkon 400 kW (544 k), a so špecifickou M technikou podvozku ponúka fascinujúcu jazdnú dynamiku v spojení s dojazdom do 510 kilometrov podľa meraní testovacieho cyklu WLTP. BMW i4 eDrive40 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 20 – 16 kWh/100 km podľa WLTP, emisie CO2: 0 g/km) kombinuje jeden elektromotor s výkonom 250 kW (340 k) s klasickým pohonom zadných kolies a umožňuje lokálne bezemisnú jazdu s pozoruhodnými športovými vlastnosťami. Jeho dojazd nameraný v testovacom cykle WLTP dosahuje až do 590 kilometrov.

 

BMW Group PressClub Slovakia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať