ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Už čoskoro sa spustí hromadná výroba humanoidných robotov

8

Hongkonská spoločnosť Hanson Robotics chce v prvej polovici roku 2021 vyrobiť štyri modely humanoidných robotov. Malo by ísť o sociálnych robotov, ktorí sa môžu starať o chorých alebo starších ľudí. V roku 2016 spoločnosť predstavila Sophiu, humanoidnú robotku, ktorá sa stala virálnou. Sophia bude jeden z modelov, ktoré sa majú sériovo vyrábať. Vedci predpokladajú, že pandémia otvorí nové príležitosti pre robotický priemysel.

Svet s COVID-19 bude potrebovať čoraz viac automatizácie, aby boli ľudia v bezpečí,“ uviedol zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti David Hanson. Domnieva sa, že robotické riešenia sa počas pandémie neobmedzujú iba na zdravotníctvo, ale mohli by pomôcť napríklad aj maloobchodu a leteckým spoločnostiam. „Sophia a roboty Hanson sú jedinečné tým, že sú také ľudské,“ dodal. „To môže byť veľmi užitočné v týchto časoch, keď sú ľudia strašne osamelí a sociálne izolovaní.“

Hanson sa vyjadril, že si kladie za cieľ predať v roku 2021 „tisíce“ robotov, veľkých aj malých, ale konkrétny počet neuviedol. Spoločnosť Hanson Robotics tento rok uvádza na trh robota s názvom Grace, ktorý bol vyvinutý pre zdravotníctvo.

V boji proti pandémii pomáhajú aj produkty ďalších veľkých hráčov v odbore. Napríklad robot Pepper od SoftBank Robotics bol nasadený na detekciu ľudí, ktorí nenosia rúška. Používanie robotov však bolo na vzostupe už pred pandémiou. Podľa správy Medzinárodnej federácie robotiky svetový predaj robotov na profesionálne služby už medzi rokmi 2018 a 2019 narástol o 32 % na 11,2 mld. dolárov.

Zdroj: foxbusiness.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

. reakcia na: Už čoskoro sa spustí hromadná výroba humanoidných robotov

28.1.2021 00:01
Bulvar-hnoj autori zase drogujete, co za klamarsky nadpis sirete internetom. Do basy s vami alebo na psychiatriske liecenie!
Reagovať

RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: .

28.1.2021 13:01
Tebe už by psychiatrické liečenie zaručene nepomohlo. Vyžívaš sa v tom? Ty chorý dement !
Reagovať

RE: RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: RE: . Ty úbohý idiot !

28.1.2021 14:01
chora dementka chod bozkavat nohy ficovi a pisat jemu, ked mas rozum jeho volicov.
Reagovať

RE: RE: RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: RE: RE: . Ty úbohý idiot !

28.1.2021 21:01
všetci sa ukľudnite, mám rád modrú pravicu, lebo za keš móžeš čokoľvek, čo chceš :-) dôchodku sa nedožijete, tak zbytočne strácať čas tým, či si modrý alebo červený... sme Bangladéš, nevzrušujte sa za euro tu musíš makať desať hodín. Nech žije Slovensko :-D A hádam ste si nemysleli, že si budete môcť dovoliť akéhokoľvek robota z tohoto článku. Btw. nadpis je ok, nám konzumentom obsahu bohate postačuje a na takých puntičkárov ako ste vy sa môžeme veselo vykakať ;-)

RE: RE: RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: RE: RE: . Ty úbohý idiot !

28.1.2021 20:01
vám by sa zišlo trocha novičoku, keď beriete do huby Putina, lebo je to skvelý prezident a nenechá si rozvracať štát, ako je rozvrátené Slovensko. Zničiť Rusko, to by chcel západ a potom im diktovať ako psíkom a aby robili do deväťdesiatky za sto evri mesačne ako na Slovensku chce zaviesť modrá pravica, lebo červená ľavica toto nechce ;)

RE: RE: RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: RE: RE: . Ty úbohý idiot !

28.1.2021 19:01
Pan dochodca, nesirte klamstva aj vy. Kde mate dokaz, ze niekto ziada zakaz diskusie? Sci-fi o rozume pravice/lavice mate z kade? Ste si nevsimli, ze za poslednych 30 rokov bolo dokazane, ze pravica a lavica neexistuje? Ziadna strana, ktorej ludia dali tu prezyvku, nikdy neplnila ciele fiktivnej lavice/pravice. Strany su individualne s ich pristupom ku kradnutiu a dovelenia alebo nedovolenia kradnut inym, alebo podnikat inym. Btw. neklamte ako Putin, ked zakazujete opravnenu kritiku opakujucich klamarov pcrevue.

RE: RE: RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: RE: RE: . Ty úbohý idiot !

28.1.2021 19:01
pravica a lavica neexistuje ani neexistovala. To je len blud/paranoja vymyslena v hlavach niektorych ludi, tj. tych, co tie slova pouzivaju.

RE: RE: RE: . Ty úbohý idiot ! reakcia na: RE: RE: . Ty úbohý idiot !

28.1.2021 17:01
myslím si, že tu niekomu ide o to, aby zakázali diskutovanie ;) a má rozum pravice, že :) Navždy s USA a nikdy inak! Nuž, je kapitalizmus, niekto tu chce makať bez dôchodku do deväťdesiatky. Štát sa ťa, ale v štyridsiatke zbaví a choď, kde chceš - to je naša pravica.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať