HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Video: Vespera premení váš telefón na astronomický ďalekohľad

5

Francúzsky startup Vaonis vytvoril zariadenie, ktorý premení smartfón na hybrid ďalekohľadu na astronomické pozorovania a fotoaparátu. Zariadenie Vespera sa skladá z pozorovacej stanice, krátkeho statívu, USB nabíjačky, magnetického kábla USB a bezplatnej mobilnej aplikácie. Aplikácia je nevyhnutná, slúži ako vesmírne centrum, kde môžu používatelia sledovať konkrétne objekty pomocou GPS smartfónu a zabudovanej technológie rozpoznávania hviezd a dozvedieť sa viac o objektoch.

Prostredníctvom aplikácie a zariadenia si používatelia môžu zhotoviť vlastné snímky Mesiaca, galaxií, hmlovín a pod. Môžu ich aj odoslať svojim blízkym či zdieľať na sociálnych sieťach. Vespera je kompaktné zariadenie s hmotnosťou iba 4,5 kg a s výškou asi 38 cm, takže sa dá ľahko zabaliť do batoha. Jej cena je 1499 eur a v súčasnosti si ju možno predobjednať, dodávky sa začnú na jar 2022.

Zdroj: apartmenttherapy.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Nonsense reakcia na: Video: Vespera premení váš telefón na astronomický ďalekohľad

31.1.2021 17:01
Takýto výrobok určite plnohodnotne nenahradí astronomický ďalekohľad ani CCD kameru. Ten kto sa venuje astronómií aj ako len amatér vie, že takýmto spôsobom určite nebudete mať zážitok z pozorovania. Apropo a má to aj okulár? :)
Reagovať

to ako vazne? reakcia na: Video: Vespera premení váš telefón na astronomický ďalekohľad

31.1.2021 04:01
aj amatarske pozorovanie oblohy je o teleskopoch s relativne velkym priemerom, preco asi?
Toto bude dalsia crowdfundingova blbost co zakape hned ako prestane liat premrstene peniaze do marketingu.
Reagovať

RE: to ako vazne? reakcia na: to ako vazne?

31.1.2021 22:01
Samozrejme že teleskopy s väčším priemerom / dĺžkou majú nesporné výhody. Pre vedecké účely to asi nebude.
No na druhej strane, aký najväčší teleskop ste si ochotný zobrať do batohu na výlet do kopcov aby ste sa vyhli svetelnému smogu?
Reagovať

už viem, čo si určite nekúpim reakcia na: Video: Vespera premení váš telefón na astronomický ďalekohľad

28.1.2021 18:01
toto si určite nekúpim! za 1500€? sa zbláznili, ľudia nemajú čo žrať, je kríza a oni toto?
Reagovať

RE: už viem, čo si určite nekúpim reakcia na: už viem, čo si určite nekúpim

29.1.2021 01:01
Kríza / nekríza, ludia nakupujú ako odušu (viď napr. rekordné tržby Apple). Možno sú to tie peniaze čo neminuli v reštauráciách a za dovolenky. Možno čakajú že peniaze natlačené na podporu ekonomík sa objavia v ich peňaženke. Alebo len veria že keď je vakcína tak už bude len lepšie. Alebo sa len cítia z aktuálnej situácie zle a myslia si že keď si niečo doprajú sa budú cítiť lepšie.
To že si ďalekohľad nekúpite je úplne v poriadku. Nikto si nemôže dovoliť vlastniť všetko. Otázka je či to chcete a využijete.
Ak myslíte že je to predražené tak porovnajte s lacnejšími alternatívami, možno títo predsa len majú niečo navyše za čo si niekto je ochotný priplatiť. Pokiaľ si stále budete myslieť že je to predražené a že cena zďaleka neodzrkadľuje náklady tak ste objavili možnosť ako zarobiť. Stačí keď spravíte podobne dobré riešenie, ale lacnejšie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať