SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

VR okuliare kombinujú metapovrchové vlnovody a holografiu riadenú AI

0

Dnešné zariadenia na VR a XR sú väčšinou ťažké, nepohodlné, pričom ich ceny stále stúpajú. Zatiaľ čo štyri roky starý Quest 2 je dostupný za 200 dolárov, Apple Vision Pro sa ponúka za 3500 dolárov. Teraz tím výskumníkov zo Stanfordovej univerzity špecializujúci sa na výpočtové a zobrazovacie technológie pod vedením docenta inžinierstva Gordena Wetzsteina zostrojil prototyp ľahkých okuliarov, ktoré dokážu zobraziť digitálne obrázky pred vašimi očami a bez problémov ich prepojiť so skutočným svetom.

Ich náhlavná súprava navonok vyzerá ako bežné okuliare, ale ich nositeľ vidí cez šošovky svet pokrytý živými, plnofarebnými 3D počítačovými snímkami. Čím sa práca Wetzsteinovho tímu líši od produktov spoločností Apple a Meta Stanfordskí výskumníci sa zameriavajú na základné technológie a vedecký pokrok v holografickej rozšírenej realite a počítačovom zobrazovaní.

Robia výskum s cieľom vytvoriť nové spôsoby generovania prirodzenejších a pohlcujúcich vizuálnych zážitkov pomocou sofistikovaných techník, ako sú metapovrchové vlnovody a holografia riadená umelou inteligenciou. Metapovrchové vlnovody sú umelé materiály s malými, presne usporiadanými štruktúrami na povrchu, ktoré interagujú so svetelnými vlnami. Ponúkajú tak revolučný spôsob, ako zažiť integráciu digitálneho a reálneho sveta.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať