NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Veľtrh IFA 2020 v septembri Berlíne bude, avšak v inej podobe s obmedzeným počtom návštevníkov

0

Tradičný veľtrh spotrebnej elektroniky IFA 2020 sa bude konať v tradičnom termíne od 3. septembra, na tradičnom výstavisku Messe Berlín, avšak všetko ostatné bude trochu iné, netradičné a možno ešte oveľa zaujímavejšie, než doteraz. 

Veľtrh IFA je načasovaný na začiatok septembra preto, aby sa návštevníci mohli zoznámiť s produktmi, ktoré sa už začínajú naskladňovať do e-shopov aj klasických predajní na predvianočné obdobie, kedy majú obchodníci so spotrebnou elektronikou najväčší obrat. Tento rok však bude mať IFA aj inú, oveľa dôležitejšiu úlohu – pokúsiť sa naštartovať  obrat v segmente spotrebnej elektroniky.

IFA Executive Director Jens Heithecker

Podujatie tento rok bude trvať len tri dni, bude síce fyzické, ale s obmedzeným počtom účastníkov na 1 000 denne a tí budú rozdelení do niekoľkých paralelne bežiacich aktivít ako sú SHIFT mobility a IFA Next spojené do jedného podujatia vo veľtržnom areáli, IFA Global Markets, či  IFA Business, Retail & Meeting Lounges. Takže ak sa doterajšie plány ohlásené na tlačovej konferencii nezmenia, navštívi veľtrh len 3 000 ľudí. Ostatní budú môcť prezentované novinky sledovať online, prostredníctvom streamov z dvoch štúdií. 

Virtuálna tlačová konferencia na ktorej bol oznámený nový formát podujatia IFA

Novinky vám sprostredkujú aj médiá, pretože počas podujatia sa bude konať podujatie pre novinárov, na ktorom budeme mať možnosť získať prvé dojmy o prezentovaných produktoch. 

Veľmi zaujímavé budú určite prednášky analytikov na sprievodnej konferencii o vývoji trendov v jednotlivých segmentoch spotrebnej elektroniky, pretože doteraz boli viac menej rovnaké. Grafy ukazovali trvalý mierny rast vplyvom zvyšovania kúpyschopnosti strednej triedy v menej rozvinutých krajinách a takmer stojaté vody len občas mierne rozvírili globálne udalosti ako obchodné embargo Ruska po anexii Krymu, či Brexit. Tento rok však koronakríza zamiešala karty poriadne. 

Plány ohľadne formátu veľtrhu IFA sa samozrejme s ohľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu ešte samozrejme môžu zmeniť.  

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
IFA 2020 Messe Berlin

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať